Kepler

Budou zpoplatněny i další televize?

Často slýchám, že po přechodu vysílání na normu DVB-T2 budou kromě veřejnoprávních TV (ČT), zpoplatněny i další televize, jak tomu je např. v Německu. Už bylo vydáno nějaké oficiální rozhodnutí? V souvislosti s tím uvažuji na přechod k internetové TV, která se sice taky platí, ale nabízí několikanásobek kanálů oproti pozemnímu vysílání. Myslíte, že by to bylo rozumné rozhodnutí?

Nejlepší odpověď
dubraro

Jen ať zpoplatňují…
Na televizi se nedívám a televizor nemám.
Ale mohu posloužit příkladem jedněch již zapomenutých internetových novin. Zdarma: 30.000 čtenářů denně. Po zpoplatnění: 50 čtenářů denně.

Další odpovědi
Radius

Já si nemyslím, že by byla ČT placená. Jinak já mám rychlé připojení a mám v tom zdarma sledovanitv.cz tam mám i slovenské a další programy. Stejně jako mám 140 cm parabolu na střeše s plným natáčením (na všechny družice). Přijímám spoustu volných programů.

Také mám internetové rádio a na něm mohu poslouchat 33000 radií z celého světa.

Mc Merkurion

… a voni nejsou? co vím, tak na sledování kanálů, si musíš koupit kartu a když ne, a ty co jsou „zadara“, tak maj reklam, jak naje**no (myslim např prima, nova) , ale nemohu soudit, tv nemám, a ani si ji nemíním pořizovat …

Kepler

dubraro: neodpovídáš mi na otázku. Platit se za TV musí, jen se rozhoduju jak a komu. I když nemáš televizor, poplatky za rozhlas i TV platit stejně musíš.

Mc Merkurion

… rozhodovat se nemusíš, a hlavně NEMŮŽEŠ! >>> neplatíš je čt, ale státu a ten jej přeposílá čt a čr a za to kontrolují výběr

ivzez

Koncesionářské poplatky za televizor a rozhlas je povinen platit pouze ten, kdo tyto přístroje má. Ten, kdo má moderní televizor, který umožňuje příjem TV i rozhlasu, musí platit i za rozhlas. Poplatek za TV platí i ti, kdo vlastní PC s televizní kartou.

Pokud někdo nemá žádný přístroj umožňující příjem
televizního či rozhlasového vysílání, neplatí nic.

Streemované vysílání přes internet (TV i rádia) zatím poplatku nepodléhá.

Kepler

Asi máte pravdu, ale v důsledku skoro každý občan nějaké to zařízení pro příjem má. Pro rozhlasové vysílání určitě. Už i ten nejhloupější telefon je schopen příjmu a poslechu rádia přes sluchátka. Cpe se to všude, málem i do kuchyňských hodin 🙂

Mc Merkurion

… a vo tom to je: abys platil a platil a platil …

Kepler

Radius: jak to že ČT není placená, ty neplatíš v inkasu poplatek za TV a rozhlas?
Sledování TV přes internet je něco jiného, tam se nabízí jen pár stanic. V balíku internetové TV si můžeš platit třeba 70 kanálů, které jsou jinak nedostupné ani v pozemním vysílání, ani na satelitu.

Mc Merkurion

čt nejni placená, je veřejnoprávní a ten poplatek dostává od státu, kterej ho od tebe vybírá jako daň za přijímač, nepleť si pojmy >>> platíš poplatek za tv, ne za čt >>> je to to stejným jako poplatek OSE za prázdnou flešku …

Kepler

Myslím, že je úplně jedno, jakou cestou se mé peníze k veřejnoprávní TV dostanou. Daň za přijímač to myslím není, můžeš jich mít doma třeba pět a poplatek platíš jen jeden.

Dochy

Koncesionářský poplatek je víceméně formou daně (platba státu z nařízení státu…). Platí se za každý TV čí rozhlasový přijímač (obecně)… Domácnosti mají úlevu, platí jen jednou za celou domácnost… To směřování už také není tuším tak že by se fyzicky platilo státu, mám za to že se platí přímo ČT/ČRO, kteří byli státem pověřeni k výběru poplatků…

Ale nakonec jde stejně jen o slovíčkaření…

Mc Merkurion

… to jo, já to tak nazval přeneseně …

Kepler

Doplňuji: taky nemusím investovat ani korunu do elektroniky, stačí mít přípojku na internet.