xiperio

Jak je možné že se na veřejnoprávní televizi vysílají reklamy?

Donedávna to prý možné nebylo, jelikož čt je hrazena s koncesionářských poplatků. A naráz mezi pořady vidím reklamu. To se změnil zákon?

Nejlepší odpověď
Drap

Zákon se nezměnil, ale ty máš špatné informace. Nikdy nebyla doba od počátku televize u nás, že by se nevysílala reklama. Jen u veřejnoprávní je omezena doba jejího vysílání. Také sis mohl všimnout, že u ČT během filmů žádná reklama neni.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… pokuď vím, čt má reklamu omezenou a nesmí ji dávat do filmů …

orwell

Našli si kličku zvanou „sponzoring“, tedy sponzorování pořadů, kterou zákon umožňuje. To víš, jsme v Česku 🙂
https://www.kve­rulant.org/ca­ses/zakazana-reklama-na-ct/#wrapper

aliendrone

Prolhanou bednu již neprovozuji, ale pokud vím, tak MEZI pořady byla reklama povolena (pro ČT), v pořadech nikoliv. Ale protože je to již nějaký pátek, co vymývání mozku muselo PÁ, tak nwm, jestli se v průběhu toho času něco nezměnilo. :)

Pepa25

Reklama je v ČT dovolena jen programech ČT2 a ČT Sport a to v omezením rozsahu.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2001-231#p50

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Na čt1 je mezi pořady reklama