_136

Budou v budoucnu po celém světě elektrické zásuvky minulosti a tím i nepotřebné z důvodu bezdrátové napájení?

Opět jste nevložil odkaz.

Nejlepší odpověď
cochee

Modli se, aby nebyly. Ono se to totiž může stát, že si velké společnosti vymyslí nějakou reklamní masáž, že to je moderní a budoucnost a blabla (stejně jak je tomu dnes v případě „pokroku“ od automoto se spalovacími motory k automoto s motory na elektřinu, poháněnými bateriemi), takže to budeme nuceni používat, aniž chceme a taky to pořádně zaplatíme z vlastní kapsy. Co že zaplatíme? Nápověda: zkusíš se zamyslet nad ztrátami el. energie v klasickém třeba měděném vedení, kontra ztráty energie přenášené indukcí, jako je tomu v dnešních bezdrátových nabíječkách telefonů, ale i ve starých dobrých transformátorech?

Další odpovědi
Emefej

Otázka na bezdrátový přenos energie zcela určitě nepatří do sekce „Úspory energie“, nýbrž do sekce „Zbytečné plýtvání energií“.

nyjono

To si nemyslím.
Spotřebiče s větším odběrem pravděpodobně budou stále napojeny na síť stabilně.

elkon

Co bude v budoucnu nikdo neví, proto je takový dotaz k ničemu. Kdyby to někdo věděl, tak to udělá hned a nebude na nic čekat. Ale co je jisté, že velké výkony nikdy nebudou fungovat bezdrátově už z principu.

Dochy

bezdrátové napájení zatím pokud vím nikdo neumí. Nabíječky pro telefon, kdy na několik milimetrů je možnost při značných ztrátách přenést těch cca 5–10W považuju jen za módní bublinu. Rád bych aby to reálně fungovalo při všech těch potížích s nabíjením klasickými kabely, kdy životnost kabelu je tak 3 měsíce, ale zatím to není reálné a nepředpokládám že v dohledné budoucnosti bude.