dust8

Budou jednou lesy obaleny klíšťaty tak moc, že úplně zčernají?

Nejlepší odpověď
Kepler

Lesy ne, ale klíšťátka ano. Zavřít do basy ta zvířátka jedna ošklivá! Jenom každému pijí krev a neplatí daně!

Další odpovědi
Henry1660

To těžko, v přírodě se vše udržuje v rovnováze (kdyby se do toho tolik nemíchal člověk). Jedni žerou drhuhé a ti zase jiné. Jednou jsou přemnoženi ti, pak zase oni a stále se to střídá. Pak příjde nějaká větší klimatická změna nebo katastrofa, která zase něco redukuje a vyrovná atd.

Vše se řídí podle regrese k průměru (jednou nahoře, jindy dole, ale pořád se to točí kolem průměru a nikdy to nezůstane na jednom místě – tzn. ani moc nahoře ani dole. To platí i o lidském štěstí. Jednou dobře, jednou špatně a když něco trvá dlouho, znamená to, že se to brzy otočí).

Drap

Určitě nebudou, buď v klidu !

EKSOT123

Existuje skupina lidí, kteří i do trávy chodí jen s holinami, potom jsou lidé, kteří se nechají očkovat a pak jsou lidé, kteří v přírodě pracují a tráví celé dny, nachytají ročně desítky klíšťat a většinou ani nejsou očkovaní. Nemáme tu medvědy, lvy, ani desítky druhů jedovatých hadů jako v Austrálii, ale prostě Země není trvalý domov, není Ráj.

elkon

Klíšťata jsou všude, nejen v lese. V každém parku, na stráni, na louce, v zahradě a pod.