Kryšpín

Bude to dobrý zákon na oživení vozového parku?

Z dílny hnutí ANO bude líp je návrh v parlamentu na odstranění aut z ulic, které mají prošlou STK půl roku a více, další oblíbené TOP navrhuje již po třech měsících. Jelikož podle Ústavy nelze majetek zabavit, tak se autíčko odveze na sběrné parkoviště za patřičný denní mírný poplatek.
Dle mého názoru je to dobrý návrh, pravděpodobně občané začnou více kupovat nová auta, možná trochu bude problém když někdo skončí delší dobu v nemocnici, zahraničí, neb odejde do říše snů, poté přijdou na řadu možná i exekuce. Nebylo by dobré vůbec rozšířit více, když nemá auto STK ihned je likvidovat i když je na soukromém pozemku.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Tohle je zatrachtilá otázka. Každý chápe, že smyslem tohoto zákona (a podobných návrhů) je jednak jak správně píšeš podpořit prodej nových aut (někdo vydělá), druhak ostranit ze silnic starý vozový park a tím redukovat (neúnosný) počet vozidel v provozu a pochopitelně i „přilepšit“ státní kase (je zoufale prázdná, takže aby bylo z čeho rozkrádat) To víš dem(ent)okracie! :)

Bohužel jsem sám proti sobě – ač bych byl jednoznačně pro zakázání VŠECH vozidel starších 10let (obvylká záruka na kastli) – uznej, že třeba v pátek v Praze, když „čepičáři“ vytáhnou z garáže svoji Fóbii jedničku z roku 2000 (nebo OMG ještě starší pixlu Felicii, dokonce jsou vidět pořád i Favority!!!) a odjíždí někam na víkend, tak je to na švestku!

Mě to tedy staví do situace, kdy si musím vybrat mezi dvěmi zly! Pokud budu pro, situace na silnicích se zlepší, na druhou stranu tím ale podpořím vyděračsko-zlodějský režim tím, že budu schvalovat jeho vykrmování (a tedy další přežívání) vynucenými poplatky!

BTW – o tomhle už hovořím MNOHO let, že i ta troška trapných rádobysvobod, kterými se tenhle režim honosí jde do kopru! OK, když nechceš nakoupit DOBROVOLNĚ, tak tě k tom donutíme ZÁKONEM/VYHLÁŠ­KOU!!! A máš to – demokraticky i s pravdou a láskou! Ale to jsem byl za blbce, něco takového se u nás přeci NEMŮŽE STÁT! Pche!! :D :D :D

Blíží se doba, kdy budeme POVINNĚ zakupovat kdeco, to už snad dnes vidí i ti s jednodušším uvažováním/do­mýšlením! Mám-li si vybrat, tak primárně mi jde o urychlení povalení tohoto neefektivního zkomírajícího režimu a když něco chci, MUSÍM být připraven něco pro to udělat/obětovat. Tudíž jsem PROTI takovým změnám, jakkoliv zrovna mně by vyhovovaly.

Venkoncem jsem Aliendrone, takže to vezmu z jiného úhlu pohledu. Projde to? Pro mě DOBŘE! Neprojde to? Pro mě taky DOBŘE! A koblihářům popřeji pěkné zážitky při cestování „mastnou tyčí“! ;) :D :D

Další odpovědi
Edison

Je nesmysl zakazovat něco jen na základě věku. Správný přístup je zakázat něco na základě technického stavu. Prošlá TK ovšem neznamená, že TS neodpovídá technicky vzato provozovatelnosti, pouze právně. To bychom mohli pak snadno dospět k závěru, že budem lidi nad 70 let zabíjet, protože už jen stojej společnost finance. A to přece možné není. Naproti tomu existují mladší vozy, které svým TS opravdu neodpovídají provozovatelnosti… Nejrůznější rovnačky po bouračkách a podobně. Na to bych se zaměřil já.

Dochy

Alien: vyhazovat 10 let stará auta? Mám Peugeot partner 2005 a s korozí má (zatím) potíže jen na výfuku. Proč bych se ho měl zbavovat? A ve jménu pofidérního ekologického prospěchu likvidovat stará auta? A jak ekologii zatížíme výrobou zbytečných nových aut už nikdo řešit nepotřebuje? (Ta stará auta většinou stejně většinou slouží těm co je potřebují na občasné drobné popojížďky, ten kdo jezdí pravidelně delší štreky si radši koupí něco modernějšího s nižší spotřebou)

Jinak souhlasím s tím, že staré vysloužilé vraky, které někde stojí na veřejném prostranství by se měli likvidovat.

aliendrone

LOL! A to jsem ještě mírný aliendrone – představ si, až někoho napadne, že by se auta měla povinně likvidovat okamžitě po uplynutí doby odpisu! ;)
A když už je to teď venku, myslíš že se toho jaké ekozelené střevo nechytne? ;) :D :D

Dochy

Hele nech toho. Ta odpověď ještě šla, o tom se dalo diskutovat. Ale tohle už je taková blbost, že by to někdo vážně mohl prosadit…