Gus_Fring

Bude ideální na pořádné „posilování“ všech břišních svalů cvičit plank, místo různých sedů-lehů a zvedání nohou?

Jsou různé druhy zkracovaček, sedů-lehů a zvedání nohou. Zvedání nohou je obvykle na nižší břišní svaly a core, ale sedy-lehy mohou být klasické na přímý sval, dále šikmé na příční a šikmé svaly a dokonce i na nižší svaly, když se zvednou nohy.
Můžu toto nahradit jediným cvikem, a to prknem – plankem?

Odpovědi
Pepa25

Každý cvik procvičuje trochu jiné svaly, proto je nejlepší celá sestava – příklad viz odpověď na předchozí otázku.

Zdroj: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-jsou-nejlepsi-cviky-na-brisni-svaly