Avatar uživatele
larios22

Boxerská demence

Boxuju závodně už zhruba 8 let. četl jsem že při opakovaných úderech do hlavy hrozí později boxerská demence. co je to ?
Doplňuji:
Bolek : To že jsem si vybral kontaktní sport, při kterém aspoň něco dělám a nesedím na prdeli, jako většina Lidí na světě, znamená že Jsem dement :) ? :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? wertos1, knedlik123 před 3740 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
deranged

Je to již v názvu – jde o demenci. U boxu to je tzv. „dementia pugilistica“ neb chronická traumatická encefalopatie a pod. Vyskytuje se ale jenom u 15–20% boxeristů a obvykle nastupuje v 12–16 roce kariéry (když to nastoupí dřív, tak je to demence jiná). Je to důsledek chronického poškozování mozku při úderech. Projevy jsou různé – často poruchy řeči, snížení IQ, třes, poruchy paměti, patologická žárlivost, paranoia, explozivita a pod. „Tak trochu magor“ je celkem výstižné spojení.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kajdamajda

To znamená, že se ti třeba bude motat hlava, při vážnějších případech budeš omdlývat a mužeš bejt tak trochu „magor“ jako ze nebudes vedet která bije :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

mrkni se na Rockyho..

už to že sis vybral tenhle sport by se dalo považovat za první příznak ;)
Doplňuji:
však já jsem si taky vybral kontaktní sport, mezi prdelí a židlí přece taky dochází ke kontaktu, takže jsme vlastně kolegové..

..sportovcííí­í.....hajfajf?

Upravil/a: bolak

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

larios22: po přečtení těch několika málo vět bych doporučil návštěvu lékaře, aby zjistil, proč čeština (a bolak) dostala na frak.
Obvykle gramatiku nekomentuju, tohle je, mysím, moje zdejší poprvé. Donutili mě k tomu Lidé a Jsem, „Bolek“ a malá písmena na začátku vět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

táto choroba sa netýka iba boxerov, ale prakticky všetkých kontaktných športov.
spôsobuje nie iba zoslabenie intelektu, zábudlivosť a znížené sebaovládanie, ale môže prejsť i v smrteľné nebezpečenstvo.

inak súhlasím s bolakom – akýkoľvek šport, kde tečie krv, rozdávajú sa rany a stupňuje sa agresivita nepovažujem za šport, ale za prejavy minimálne úpadku jedinca – aktéra tohto športu.

za dementných by som asi považoval i divákov týchto akože športov.

šport má ukázať schopnosti jedinca pre mimoriadne výkony a nie deštrukciu inej bytosti – to platí i o americkom futbale, zápasení, ale dnes už i o futbale či hokeji, ktoré sa stávajú čím ďalej tým brutálnejšími.

keď chcete aspoň niečo robiť, prečo hneď ubližovať?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Jakýkoli aktivní sport tělo zatěžuje, dejme tomu atletů jsou to klouby,u tebe to bude časem mozek.Viděla jsem video,které simulovalo pohyby mozku v lebce a jeho narážení na leb při opakovaných úderech,sranda to nebyla,ale to přijde,uvidíš.Ne nadarmo se říká „sportem k trvalé invaliditě“
Za druhé nikdo netvrdí,že jsi dement,ale potrefená husa se ozvala,že?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

ja boxoval vrcholově. Jde o to rany rozdavat a umet se krýt,ne delat ze sebe boxovaci pytel. To pak samozrejme je lepsi toho nechat.A to co pise Bolak – jsou mnohem nebezpecnejsi sporty jak uz jsem v minuly diskuzi psal,treba rugby,fotbal,ho­kej..
Doplňuji:
jinak jak je vidět,tak demencí trpí i někteří uživatelé tady ,a to se boxu vyhýbají jak čert kříži..

Upravil/a: mojitek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
knedlik123

Koukni se na Mohameda Aliho ( drive Casius Clay)-asi nejznamejsiho boxera vsech dob. A jak je na tom ? Ma ji, a krome toho jeste parkinsona.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

No vidíš, už ji máš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mojitek

Knedlik123 : to je úsměvný,ale není to pravda..Ali to nemá z boxu. Všichni co mají demenci nebo parkinsna jsou boxeři? :D Mimoto box apod. je pro chlapy a ne pro zšenštilý submisivní otroky

před 3739 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

nie, nie všetci, čo majú parkinsona a sú dementní, sú boxeri.

ale všetci boxeri sú (potencionálnymi) dementmi a parkinsonikmi, chce to iba svoj čas.

submisívny nesubmisívny, to je jedno kto aký je (čo tie boxerské pavúky s hmotnosťou do 60 kg?), ale ide o to, že to nie je šport.

no a pokiaľ je podľa vás chlap ten, čo päsťou rozbije stôl, škoda reči.

před 3739 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

za 1) Ali by takhle dopadl i kdyby box vůbec neznal a hrál jen šachy,prostě box na to neměl žádný vliv.
za 2) jste úplně vedle-kolik boxerů /bývalých boxerů má parkinsona…?
za 3) je vidět,že o kontaktním sportu nemáte ani páru a vše jen čtete v Aha,Blesku ,Ženě a život apod. Realita je úplně jiná :D
za 4) submisivní /nesubmisivní nemá s váhou vůbec nic společnýho,to snad ví každé děcko
za 5) proč by měl chlap rozbíjet stůl? Ale rozhodně chlap se má chovat jako chlap a v případě potřeby by měl umět ubránit sebe,své blízké…a ne se zesrat z každého tajtrdlíka. Tak asi tak.

před 3738 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek