petulik

Bolesti břicha okolo žaludku

Dobrý den chctěla bych poprosit o radu jestli nevite co znamenaji bolesti zaludku kolikrat je ta bolest tak velka ze vystřeluje do celeho břicha tak to trva skoro měsíc a nevim co mam dělat..

Nejlepší odpověď
SajmonModer

Rychle k doktorovi !

Další odpovědi
hanulka11

To trpíte již měsíc? To tedy je i dost nebezpečné, tak v pondělí hned k lékaři, tady těžko určíme diagnózu.

barnajka

Určitě souhlasím s kolegy – jenom lékař dovede přesně určit, oč se jedná. A jen on vám může od bolesti pomoct. Návštěvu doktora neodkládejte, se zdravím se nevyplatí hazardovat.
My vám můžeme jen orientačně říct, o co by se MOHLO jednat… 100% diagnozu bohužel nedostanete.
To, co jste ale popsala, nestačí – „bolest“ je pojem strašně obsáhlý, je potřeba ji co nejblíž popsat: zkuste se zamyslet a pak vaši otázku doplňte.
Je ta bolest ostrá, tupá, bodavá, svíravá, křečovitá, vystřelující (odkud-kam),…? Zkuste si na stupnici 1–10 určit její intenzitu (1=slabá; 10=nesnesitelná). Kdy se bolest objevuje? Ráno nebo večer? Pravidelně nebo nečekaně, kdykoliv během dne? Bezdůvodně nebo po jídle (po jakém?)… Nespěchejte, pečlivě si odpovědi rozmyslete a můžete nám napsat. Jsme tu :)
Doplňuji:
Našla jsem stránky, kde si můžete zkusit samodiagnostiku – na postavičce jen kliknutím označíte oblast, kde máte bolesti – a dál jen odpovídáte na otázky.
V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ neberte výsledek za náhražku doktora – ty stránky vám jen můžou NAZNAČIT. K určení diagnozy je potřeba absolvovat několik odborných REÁLNÝCH vyšetření a testů – to vám nějaký virtuální „rádce“ nahradit nemůže.
Hlavně z ničeho nemějte zbytečný strach – doktoři jsou od toho, aby lidem pomáhali. Váš strach i stud chápou, setkávají se s ním přece denodenně… Pokud možno, hned v pondělí běžte ke svému praktickému lékaři, ten vám možná vezme krev, proběhne odběr moči… Možná vás rovnou pošle za specialistou – buď přímo na gastroenterologii a nebo na internu. Bát se není čeho, ale jestli vám to pomůže, vezměte si sebou někoho jako doprovod – kamarádku, někoho z rodiny… Je dost důležité, abyste byla hlavně psychicky v pohodě – spousta potíží a zdravotních problémů má kořeny právě v psychice: a ty žaludeční trable obzvlášť. Takže: žádný stres, žádný strach, žádný smutek – a v pondělí pěkně k doktorce :) Držím vám palce!

http://www.or­dinace.cz/doma­ci-lekar/?area=bricho

http://www.ule­kare.cz/domaci-lekar

greycell

možná jde o vředy