Ganymede

Co mam se zaludkem?

Vim, ze nejlepe by bylo kontaktovat lekare, ale jaksi o vikendu se k nemu nemohu dostavit a neni to tak akutni, abych jela na pohotovost. Proto ted spoleham na vase pripadne zkusenosti s mym problemem.

Uz jsem skoro cca mesic na antibiotikach a ted mi byla zmenena. Jde o to, ze poslední dobou mi neni dobre. Asi od vcerejska (byla mi nasazena nova antibiotika) mam takovy problem, ze mam hlad, prazdny zaludek, ale kdyz si dam par soust, mam ho plny a je mi zle.
Pred chvili mi bylo zle od hladu, snedla jsem trosku gulase a mam pocit, ze se pozvracim, jak jsem plna. To same vcera vecer a pak za cca hodku jsem mela zaludek zase prazdny.
Nemá s tim nekdo zkusenosti??
Dekuji za odpovedi :)

Nejlepší odpověď
postcd

Napište si to na papírek právě to, co jste zde popsala a to řekněte doktorce.
Antibiotika nejsou zdraví přínosná podle mě, zeptejte se i na doktorka.cz, http://zdravi-az.cz/Forum/ apod.
Pokud kvůli tomu nemůžete jíst, znamená to, že se musí asi něco změnit.
Jinak bych se snažil o to, abych s těmi antibiotiky mohl co nejdříve přestat (po souhlasu doktorky). A snažit se na to zlepšení zdraví přirozenými cestami. Po skončení antibiotik se doporučují tzv. probiotika, to si vygooglíte.

Další odpovědi
mosoj

Antibiotika ničí bakterie a tedy i mikroflóru ve střevech. Kup si bílý jogurt Activia a pár jich denně zbašti alespoň po dobu, co se budeš antibiotiky léčit.

Reklama na Activii je kupodivu jako jedna z mála reklam pravdivá.

Kepler

Přímo tuto zkušenost nemám, ale vím, že každé AB má vedlejší účinky. Já jsem prodělal divertikulitidu, nasadili mi takové dryáky, že jsem 3 týdny vůbec neměl hlad. Jedl jsem jenom jogurty, pil kefír, nebo podmáslí. Za týden se to srovnalo. Samozřejmě tvůj problém je asi jiný, takže asi po neděli radši k lékaři.

marci1

Při užívání ATB je vhodné jíst šetřicí dietu, lehká jídla. Přečti si důkladně příbalový leták. Je také možné, že tyto druhé ATB u Tebe vyvolávají nežádoucí účinky. Navštiv raději lékaře. 🙂

„Při užívání antibiotik, není vhodné konzumovat ostré a kořeněné pokrmy, které organismus zbytečně přetěžují a dráždí. Ve spojitosti s antibiotiky navíc mohou vyvolat alergickou reakci, zažívací potíže a zpomalit léčbu. V rámci urychlení léčby a užívání antibiotik proto veďte tzv. šetřící dietu, která tělo nepřetěžuje. Pokrmy u této diety jsou vařené, dušené, zapékané a pečené. Jídlo nemá žádné nestravitelné zbytky a tvrdé kůrky, není příliš solené a kořeněné. Vyhýbejte se kyselým potravinám, mléčným výrobkům a také sladkostem. Všechny totiž organizmus přetěžují a jsou často kontraindikaci (ve vyloučení) s některými antibiotiky.“
http://www.jak­tak.cz/jak-uzivat-antibiotika.html