maja49

bolest zad

Ahoj, včerajsem myla sprcháč a něco jsem si udělala se zádama. Bolí mě v kříži a a v tom samým místě se mi udělala kolem páteře na jednu i na druhou stranu taková „rozlitá boule“. Mažu si to voltarenem, vzala jsem si prášek na bolest ale ani ten mi nijak zásadně nepomohl. Myslíte že bych mohla mít něco skříplýho nebo to je jen z pořádnýho nastydnutí? Nastydlý záda jsem párkrát měla ale takhle mě to nebolelo. Vždyť já si nedokážu ani pořádně sednout na záchod 😁
Doplňuji:
Díky, zítra jedu k obvoďákovi 🙂

Nejlepší odpověď
marci1

Jediná rada je : navštívit lékaře.

Další odpovědi
anonym

Mám problémy se zády už spousta let. To, co popisuješ, vypadá na ústřel . Při mých problémech si mažu záda (nechám namazat) Aulin mastí a používám léky, rovněž Aulin. Co mi ale také pomáhá, že si sprchuji bolestivé místo snesitelně horkou vodou a nejlepší nějakým tenkým proudem, aby se svalstvo prokrvilo. Jinak doporučuji navštívit (dnes) pohotovost nebo zítra obvodního, který aplikuje injekce.

redy

Chce to suchý teplo a bejt v klidu.
Jinak co raděj marci1 a barbakan 🙂

rigormortis

Zajděte za lékařem, neberte tlumící prostředky (jako je např Voltaren) ale opravdové léky (koňskou studenou mast, kostival atd.), teplu se vyhněte! To způsobí sice úlevu ale následně obrovskou tuhost svalů a šlach.
To co popisujete je náběh na vyhřesnutou ploténku, neléčená může být až na operaci.
V nemocnici vám dají diclofenac na bolest a budete ležet asi pět dní, jinak velice nic nezmůžou…hlavní to je přeležet (podobně jako u záněku okostice), následně si musíte dlouhodobě posilovat zádové svaly (prácí a sportem).

redy

rigormortis:
Jak teplu se vyhněte, naopak suchý teplo se doporučuje.Stou koňskou mastí si nepomůže sám píšeš že to vypadá na vyhřezlou ploténku,ale to by byl jinej cvrkot tomu veř,náhodou vím vocogou ☹

rigormortis

Teplo se nedoporučuje kvůli dlouhodobému účinku tepla na svaly a šlachy…a tím je právě tuhost a zhoršení zánětu (jelikož právě poranění svalů a šlach je často zánětlivé zranění)
http://www.le­rato.cz/zt17-lecive-teplo
Bohužel jsem prodělal částečné vyhřesnutí ploténky a navíc u otázky je jasné že právě zánět hrozí (nachlazení zádového svalstva), takže teplo se určitě nedoporučuje a chlad (jelikož tělo začne vylučovat protizánětlivé látky) se buď doporučuje, nebo přinejmenším neuškodí – což se ovšem nedá říct o teplém obkladu na svalovinu.
Koňská mast (chladivá) je velmi vhodná na poranění svalů (natáhnutí, pohmoždění) ovšem otázka je, zda to trpení při namázání je adekvátní pomoci.

Ono při teplých zábalech nemusí nutně docházet k vasodilataci (roztažení cév) ale u studených ano.