Avatar uživatele
maja49

bolest zad

Ahoj, včerajsem myla sprcháč a něco jsem si udělala se zádama. Bolí mě v kříži a a v tom samým místě se mi udělala kolem páteře na jednu i na druhou stranu taková „rozlitá boule“. Mažu si to voltarenem, vzala jsem si prášek na bolest ale ani ten mi nijak zásadně nepomohl. Myslíte že bych mohla mít něco skříplýho nebo to je jen z pořádnýho nastydnutí? Nastydlý záda jsem párkrát měla ale takhle mě to nebolelo. Vždyť já si nedokážu ani pořádně sednout na záchod 😁
Doplňuji:
Díky, zítra jedu k obvoďákovi 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, redy, marci1 před 3718 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Jediná rada je : navštívit lékaře.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Pájo Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Mám problémy se zády už spousta let. To, co popisuješ, vypadá na ústřel . Při mých problémech si mažu záda (nechám namazat) Aulin mastí a používám léky, rovněž Aulin. Co mi ale také pomáhá, že si sprchuji bolestivé místo snesitelně horkou vodou a nejlepší nějakým tenkým proudem, aby se svalstvo prokrvilo. Jinak doporučuji navštívit (dnes) pohotovost nebo zítra obvodního, který aplikuje injekce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
redy

Chce to suchý teplo a bejt v klidu.
Jinak co raděj marci1 a barbakan 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rigormortis

Zajděte za lékařem, neberte tlumící prostředky (jako je např Voltaren) ale opravdové léky (koňskou studenou mast, kostival atd.), teplu se vyhněte! To způsobí sice úlevu ale následně obrovskou tuhost svalů a šlach.
To co popisujete je náběh na vyhřesnutou ploténku, neléčená může být až na operaci.
V nemocnici vám dají diclofenac na bolest a budete ležet asi pět dní, jinak velice nic nezmůžou…hlavní to je přeležet (podobně jako u záněku okostice), následně si musíte dlouhodobě posilovat zádové svaly (prácí a sportem).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
redy

rigormortis:
Jak teplu se vyhněte, naopak suchý teplo se doporučuje.Stou koňskou mastí si nepomůže sám píšeš že to vypadá na vyhřezlou ploténku,ale to by byl jinej cvrkot tomu veř,náhodou vím vocogou ☹

před 3718 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
rigormortis

Teplo se nedoporučuje kvůli dlouhodobému účinku tepla na svaly a šlachy…a tím je právě tuhost a zhoršení zánětu (jelikož právě poranění svalů a šlach je často zánětlivé zranění)
http://www.le­rato.cz/zt17-lecive-teplo
Bohužel jsem prodělal částečné vyhřesnutí ploténky a navíc u otázky je jasné že právě zánět hrozí (nachlazení zádového svalstva), takže teplo se určitě nedoporučuje a chlad (jelikož tělo začne vylučovat protizánětlivé látky) se buď doporučuje, nebo přinejmenším neuškodí – což se ovšem nedá říct o teplém obkladu na svalovinu.
Koňská mast (chladivá) je velmi vhodná na poranění svalů (natáhnutí, pohmoždění) ovšem otázka je, zda to trpení při namázání je adekvátní pomoci.

Ono při teplých zábalech nemusí nutně docházet k vasodilataci (roztažení cév) ale u studených ano.

před 3718 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek