Lukynxd

Proč mám silnou bolest v krku při polykání?

Dobrý den, od neděle mě bolí silně v krku při polykání a je to vážně nesnesitelné. Horečky, rýma, kašel nedoprovázejí. Pouze silné bolesti při polykání. Už jsem zkoušel strepsils tabletky, jenže ty nezabírají. Nevíte, co by to mohlo být?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nejspíš to bude obyčejná angína, což je bakteriální onemocnění léčitelné antibiotiky. Návštěvu lékaře bych neodkládal. Srovnej příznaky: https://nemoci­.vitalion.cz/an­gina/

Další odpovědi
PepasAvalonu

Nachlazení zaměřené pouze na krk. Nějaký zánět, infekce, angína (nějací steptokoci jsou haj*li), klidně absces.
Ale těžko říct, líp ti to řekne lékař nebo v nemocnici a neodkládal bych to.

orwell

Jestli je to tak silné, jak píšeš, tak tady není na co čekat a chce to řešit co nejdříve s lékařem. Něco podobného měla jedna známá po prodělaném covidu a skončilo to chirurgickým zákrokem, kdy už šlo pomalu o život. Podle slov lékařky se to nějak rozmáhá a prý něco takového ještě za celou dosavadní praxi neviděla. Naštěstí se dotyčná zotavila a už je v pořádku. Diagnóza mi nebyla sdělena, takže nevím o co šlo.

quentos

Takhle přišli kamarádovi na poslední chvíli na rakovinu slinných žláz (poté, co mu nejdřív cpali čím dál silnější antibiotika, která pochopitelně nezabírala). Jak už bylo řečeno, už jste měl být dávno u doktora.

autacek

Ještě alternativa, nejedná-li se o nemoc, pokud žiješ v registrovaném partnerství, či tak nějak, polykat vždy až když je venku. A obecně platí, na to jít s citem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Orwell, quentos: nestrašte! Vy jste nikdy neměli angínu?

quentos

Mám takový pocit, že kdyby měl tazatel podezření na angínu, neptal by se tady…

orwell

Měl a mnohokrát. Ale ten případ, co jsem popisoval, prožila celkem nedávno moje příbuzná a začalo to podobně. V podstatě to byla asi angína, ale taková, že z toho byla i lékařka (starší) paf. Šlo už o dušení a musela na to jít skalpelem. Bylo mně to vylíčeno celkem podrobně, ale popisovat to tady nebudu. Jelikož bylo následně vysloveno podezření na vliv prodělaného covidu v nedávné době, je možné, že tohle postihne v blízké budoucnosti víc lidí. Proto bych raději doporučoval návštěvu lékaře co nejdřív.

Lukynxd

Jen jednou, ale to nebylo tak silné.

Kepler

Já jsem v mládí míval angíny často a většinou bez větších problémů. Až jednou byl otok tak silný, že hrozilo snad udušení. Konec všemu udělalo až to, že mi ty zatracené krční mandle odstranili. Dodneška mám pokoj, už přes 40 let.

PepasAvalonu

Taky jsem v mládí angíny a různé strepto/koky míval často. Snad 5× nebo 6× jsem měl angínu, a nachlazení několikrát ročně. Byl jsem k nim náchylný, ale snad i díky tomu jsem si vybudoval určitou odolnost… nepamtuji, kdy jsem měl naposledy od puberty nějaké větší nachlazení a bolest v krku už vůbec ne.