annas

Boj jako boj, ač voják potřebuje meč, vládce trůn, filozof knihy, básník pero, žena bojuje a vítězí jediným pohledem?

Autorem slov je Aernout van der Neer (kol. 1603 Amsterdam – 9. listopadu 1677 Amsterdam), obvykle byl nizozemský malíř, krajinář 17. století.

Nejkvalitnější sbírka Neerových obrazů je Ermitáži v Petrohradu. V Anglii se jeho obrazy nalézají v Národní galerii a ve Wallace Collection"

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Aernout_van_der_Ne­er

Zdroj
Tajenka křížovky z MF Dnes, přílohy Víkend č. ., 41/2020

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/vino­bran%C3%AD-star%C3%A9-starom%C3%B3dn%­C3%AD-antick%C3%BD-1636413/

Nejlepší odpověď
Kelt

Jiří Suchý někde napsal, že ženský klín je středem ženy a někdy také středem vesmíru.
Nebo obec Klepy dostala název podle toho, že nepřítel zahnal muže do města a obklíčil je, a muži se chtěli vzdát, když ženy prý volaly: Tady se schovejte, za naše suknice. To muži nechtěli dopustit takovou potupu, tak zaútočili a vyhnali nepřítele.
No a nezapomeňme na Trojskou válku, kde příčinou války byla také žena.
A pokud jde o to, kde žena ukončila boj? Bývaly případy, kdy ženy vysílily nepřítele, případně ho nakazily.

Další odpovědi
Drap

Vše řečené v otázce je stále platné. Každý z nás, každý den , se účastní různých bojů, někdy zcela malých, někdy větších. Je t v běžném životě, v rodině, v zaměstnání a podobně. Pokud má člověk prostředky a dobrou strategii, je možné vždy vyhrát, alespoň teoreticky. Běžně některé boje vzdáváme předem, jelikož jsme přesvědčeni že i výsledek by nám nestál za tu námahu. Všichni co jsme běžní občané se do válek jako takových dostáváme jen velmi zřídka. Nejobtížnější boje jsou ale pro nás ty, když v nějakém rozhodnutí, v budoucím postupu a podobně, musíme válčit sami se sebou. V těchto bojích je velmi obtížné, předem odhadnout možný výsledek.