Avatar uživatele
annas

Boj jako boj, ač voják potřebuje meč, vládce trůn, filozof knihy, básník pero, žena bojuje a vítězí jediným pohledem?

Autorem slov je Aernout van der Neer (kol. 1603 Amsterdam – 9. listopadu 1677 Amsterdam), obvykle byl nizozemský malíř, krajinář 17. století.

Nejkvalitnější sbírka Neerových obrazů je Ermitáži v Petrohradu. V Anglii se jeho obrazy nalézají v Národní galerii a ve Wallace Collection"

https://cs.wikipedia.org/…

Zdroj
Tajenka křížovky z MF Dnes, přílohy Víkend č. ., 41/2020

Obrázek
https://pixabay.com/…

Upravil/a: annas

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, led, vagra, Drap, dust8 před 17 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Jiří Suchý někde napsal, že ženský klín je středem ženy a někdy také středem vesmíru.
Nebo obec Klepy dostala název podle toho, že nepřítel zahnal muže do města a obklíčil je, a muži se chtěli vzdát, když ženy prý volaly: Tady se schovejte, za naše suknice. To muži nechtěli dopustit takovou potupu, tak zaútočili a vyhnali nepřítele.
No a nezapomeňme na Trojskou válku, kde příčinou války byla také žena.
A pokud jde o to, kde žena ukončila boj? Bývaly případy, kdy ženy vysílily nepřítele, případně ho nakazily.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Vše řečené v otázce je stále platné. Každý z nás, každý den , se účastní různých bojů, někdy zcela malých, někdy větších. Je t v běžném životě, v rodině, v zaměstnání a podobně. Pokud má člověk prostředky a dobrou strategii, je možné vždy vyhrát, alespoň teoreticky. Běžně některé boje vzdáváme předem, jelikož jsme přesvědčeni že i výsledek by nám nestál za tu námahu. Všichni co jsme běžní občané se do válek jako takových dostáváme jen velmi zřídka. Nejobtížnější boje jsou ale pro nás ty, když v nějakém rozhodnutí, v budoucím postupu a podobně, musíme válčit sami se sebou. V těchto bojích je velmi obtížné, předem odhadnout možný výsledek.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava