mirlin

BMW 316i vyrobené 1996 má v zimně spotřebu až o 3 litry na 100km vyšší než v létě.

Je možné snížit spotřebu v zimním provozu stylem jízdy na zimních pneu zn.Dunlop.

Nejlepší odpověď
Ala81

V zime se topi, v lete zase klimatizuje, zahraty motor uz topi docela dobre, pokud se nepotrebujete usmazit, topeni asi vypnete. Pri predpokladu stejneho stylu jizdy v zime i v lete, je vyssi spotreba v zime dana predevsim vetsim valivym odporem pneumatik, jednak samotne zimni gumy maji vysii odpor (i na suchem asfaltu) nez letni, a jednak odpor se jeste zvysi na snehu, posypovem sterku nebo na kasi, ktera se vytvori na posolene silnici. Po zahrati motoru na provozni teplotu (cca 10 – 15 minut normalni jizdy) nema okolni teplota na spotrebu vliv a jestli ano, tak pramaly. Ovsem studeny motor ma vzdy o hodne vyssi spotrebu nez zahraty, takze pokud sednete do auta a za 20 minut z nej vysedate, nepomuze vam k lepsi spotrebe ani supermotyli noha na pedalu plynu ani sueprzimni pneumatiky, motor se proste nezahreje a ma vetsi hlad, v takovem pripade bych, zvazil na zimni mesice spise jiny zpusob dopravy anebo se smirit s tou vyssi spotrebou.

Další odpovědi
LuciJe

Způsob jízdy spotřebu výrazně ovlivňuje, stejně jako vhodné pneumatiky. Vyšší zimní spotřeba však souvisí i s větší energetickou náročností startování a běhu motoru při nízkých teplotách, stejně jako s faktem, že většina řidičů přitápí.