Majda72

Beztrestnost.

Takže vlastně sestra mého muže Ho beztrestně připravyla o všechno a nic se jí nestane.Už maj jen otce.Takže tchán až zemře my se zbalíme a půjdem bydlet pod most i se 4 dětma.Bydlíme totiž sním a staráme se o něj . Nemá žádnou závět a za normálních okolností se majetek dělí na polovinu pokud jsou přímí dědicové jen dva v jiných případech třeba třetiny, čtvrtiny dle počtu pozůstalých.No je vidět,že v tomhle státě je to běžné. A obyčejný člověk se spravedlnosti nedočká.Jinak děkuji za předešlou odpověd .

Odpovědi
standa

POZOR ! ˇŽádný „pod mostem“ vám nehrozí 🙂

Jestli si dobře pamatuji, tak tchán daroval dům své dceři, vaši švagrové (a na syna, vašeho manžela nepamatoval *).

V tuto chvíli neřeším otázku vlastnictví, to nepochybně přešlo na švagrovou (pokud ten ´dar´ doprovázely řádné smlouvy), ale důležitý je NÁJEMNÍ VZTAH k onumu domu.

Je nesporné, že v domě bydlí tchán a vaše rodina s vědomím a tím pádem i se souhlasem švagrové. A je nanejvýš pravděpodobné, že tento ´nájemní vztah´ nebude ze strany majitelky nijak po dobu života tchána měněn.

Jinými slovy, vy jste nejspíš ve stejném postavení jako tchán. O opaku by musela být zmínka v darovací smlouvě.

Ale, a to je NEJDŮLEŽITĚJŠÍ, až pan tchán zemře, tak bude možné s úspěchem uplatnit ustanovení Občanského zákoníku § 706/1

§ 706
(1) Jestliže nájemce zemře a nejde-li o byt ve společném nájmu manželů, stávají se nájemci (společnými nájemci) jeho děti, rodiče, sourozenci, zeť a snacha, kteří prokáží, že s ním žili v den jeho smrti ve společné domácnosti a nemají vlastní byt.

Takže konec dobrý, všechno dobré ne? 🙂

*) btw. na „stát“ bych v tomto případě nenadával…, je na svobodné vůli pana tchána jak se rozhodl, možná k tomu měl důvody, kdo ví ? Ale to není předmětem této debaty