yeerum

Berou ve smenarne i centy?

Nejlepší odpověď
kropitko

Já se domnívám, že ano, jsou to také přeci peníze. Ale pokud ne, tak já se už ničemu nedivím.

Tak našla jsem toto, tak to vypadá bledě :
Ačkoli směnárny byly oproti bankám většinou tou lepší alternativou jak případě výhodnějších kurzů tak i z pohledu širšího výběru valut, s mincemi si také příliš poradit neumí. Ze tří dotázaných pražských směnáren dvě nepřijímají cizí mince vůbec a poslední odkoupí jen eura. Jediný subjekt vybírající mince jiných měn než je euro, na který jsme narazili při náhodném testování, byla ostravská směnárna, která přijímá kromě eura mince britské libry, polských zlotých a švýcarských franků.

Více zde http://www.me­sec.cz/clanky/min­ce-do-banky-radeji-nenoste-zaplatite-vice-nez-prinesete/

Další odpovědi
hanulka11

ve směnárně smění jen bankovky/aspoň co já vím /

chudst

Neni to 100% pravda, ze berou jen bankovky, berou casto i mince a centy, ale za tak minimalni kurz, ze se vam vyplati si to nechat na priste. [Napr. mne nabidly za kovova eura kurz misto cca 1E=24.5kc, tak 1E=16kc.]

Nikkol

Ne, směnárny berou poze bankovky.