Škarmanka

Berete gymnázium jako hodně těžkou školu? Nebo to jsou jen povídačky?

Nejlepší odpověď
quentos

povídačky to rozhodně nejsou.
Gymnázium jsem jen „nebral“ jako těžkou školu – ona těžká opravdu byla. To trutnovské má dokonce pověst jednoho z nejtěžších v republice. Ale jako už říkal Michal, má to svůj důvod – je to příprava na VŠ.

Další odpovědi
Michal Kole

gymnázium je hlavně příprava na vysokou školu tak musí být logicky náročnější než učiliště, které připravuje na povolání.

Na gymplu se dnes dbá hlavně na samostatné samostudium žáků, aby si uměly informace najít, naučit se a zpracovat nějaký projekt někdy jen písemnou formou a někdy „veřejnou“ prezentací.

Andělé

Musíte vyzkoušet sama,je to individuální.Někdo projde školou bez větších problémů a jiný ji nezvládne a odejde.Mám na osmiletém gymnázium v sekundě dceru,která ho zvládá bez dřiny s vyznamenáním. Je to o přirozené inteligenci,čím víc ji v sobě máte,tím snadněji Vám škola půjde.Dcera má velikou výhodu,dar,je opravdu přirozeně inteligentní,skoro se nepřipravuje. Na jazyky a matematiku vůbec,pamatuje si hodně ze školy,má neskutečnou paměť,spíše tráví čas nad přípravou projektů a prezentací,jak Michal Kole napsal. Je ale ještě na 1.stupni,na 2.je to prý opravdu těžší.
Já si za dceru školu nemohu vynachválit.Škola opravdu dbá na samostatnost a o tom tj. Pokud chce člověk dosáhnout vyššího vzdělání,samos­tudium je jeho podstatou.
Když šla dcera na gymnázium,krom mojí matky nás okolí strašilo,jak dcera přijde o dětství,jaká je to dřina apod.O žádné dětství nepřišla a ve škole se jí líbí.Její slabinou byly slohovky,které po mně chtěla vypracovávat.Po­radila jsem jí,čeho se vyvarovat apod.,ale nikdy jsem ji sloh nevypracovala­.Chvíli na to „prděla“,že teda na slohy prostě není,ale nakonec ji to nedalo,nezbylo ji,než se tím prostě zabývat a dnes má ze slohů jedničky.Ta radost ze své píle,která plody přináší je nepopsatelná.:)
Je ale pravda,že některé děti se opravdu nadřou,je to individuální.Ale jak psal quentos,každopádně je to příprava na VŠ.
Hodně štěstí…:))

SickBreed

Jsou to jen povídačky. Když sem chodil na gymnázium, přišlo mi jako logický nástupce základní školy ve všech směrech. Když sem kvůli své zálibě v nechození do školy, pití alkoholu a hraní výherních automatů byl nucen gymnázium ve třetím ročníku opustit a nastoupit na střední školu s oborem veřejná správa (znovu třetí ročník), přišel jsem si, že sem se dostal někam mezi retardované žáky prvního stupně základní školy, kteří reálně nejsou schopni dopočítat třetí stranu trojúhelníku pomocí Pythagorovi věty. Gympl není složitý, gympl je dle mého minimální hranice toho co by měl člověk zvládat, aby si zasloužil maturitu. Nutno podotknout že sem maturitu na nové škole bez problémů složil se znalostmi z gymnázia z prvního a druhého ročníku (do třetího už sem skoro nechodil) a co se týče specifických předmětů pro veřejnosprávní obor, stačil mi můj vlastní všeobecný rozhled – to je k pláči.

Orange

No když si odmyslíme matiku a možná fyziku, tak je to jenom o tupém šprtání blbin. To zvládne každý, stačí mít volný čas.

formica.rufa

Ano, je to těžká škola, ale prakticky stále jen prohlubuje všeobecné znalosti získané již na ZŠ. Daleko těžší vidím různé odborné školy, jež prohlubují znalosti teoretické i praktické, takže po jejím dokončení je člověk připraven k nějakému druhu prac.procesu či dalšímu odbornému studiu na VŠ. Osobně si myslím, že kombinace praktických i teoretických znalostí je daleko těžší, než jen jedna z těchto věcí získaná na gymnáziích. Ale záleží na druhu škol, oboru, zvoleném přístupu, …