Avatar uživatele
Danina65

Baví vás historie vašeho rodného města?

Nemusí to být nutně město, ani rodné, třeba jste se přestěhovali jako batole.Spíš místo, které je nějakým způsobem „Vaše“, kam se rádi vracíte.

Upravil/a: annas

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, annas, Drap, briketka10 před 2415 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Seznámila jsem se s historií obou obcí, rodné i té, kde nyní žiji. Samozřejmě i s historií okolí.

O tom, že se mně víc líbi rodná obec, jsem někde už psala. Má krásné okolí, zámek, hrad, údolí obklopené lesy atd.

Město, v němž bydlím současně, je již na konci Hané, začíná za ním vrchovina, pokračuje předhůří Jeseníků.

"Znám krajinu, samou rovinu, konce nedohlédneš snad, ať zlátne klas, nebo pálí mráz, já se tam ráda vracím zas …!

Mám ráda ještě jedno město, které občas navštěvuji a pohled na jeho krásu mě dojímá …

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Ano,baví a uvažuji že bych uspořádal takovou výstavu fotografií.Jen musím promyslet případné doplnění a zapůjčení fotografií.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Zajímám se o ní a něco málo ní snad vím. Ke svému rodnému městu mám citový vztah i když tam už pár let nežiju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ano baví a dost toho z místní historie i vím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Rodné, nerodné. Na místa kde člověk prožil svoje dětství se nezapomíná, ale vzpomíná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Že bych byl zrovna posedlý historií, to se říct nedá, ale jinak jsem s ní seznámil v každém městě, kde jsem kdy bydlel. Tak jsem se snažil vytvořit jakýsi pocit sounáležitosti, abych se necítil úplně jako cizinec. Výjimkou byla Praha, tam jsem se na koleji jako cizinec opravdu cítil a rád jsem odtamtud vypad.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Ano. A nejen mého, ale i řady dalších.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

O historii mého bydliště se pochopitelně zajímám, vzhledem k tomu, že z okna vidím přes pole na Lidice, moc hezká není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Nie, nebaví, prevažne sú to príbehy ľudí v ich krutej podobe.
Nie nebaví ma historia môjho mesta, ale zaujíma ma história môjho mesta, jeho vývoj, súčasnosť aj perspektíva. Rada sa o histórii dozvedám, čo ešte nepoznám.
Len, škoda, že dnes sa už nedá, cez zamknuté brány činžiakov zo strachu pred krádežami, tak ako kedysi, poznáte to zo starých filmov, prechádzať cez dvory, domy, spoznávať život, skracovať si cestu, tak ako kedysi, keď sme ako deti poznali snáď všetky zákutia, dvory, pri naháňačkách a hrách na špionov skratkami a pivnicami, aj po strechách, sme dokázali uniknúť prenasledovateľom, keď starí obyvatelia dokázali rozprávať pútavé príbehy z mestskej histórie.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek