izabou

Basy jsou plné?stát je zadlužen ?kolik stojí vězen na den ?

Má otázka zní,proč soudy zavírají za nedbalostní tre.činy např.řízení,a jiné které za které lze uložit např.domácí vězení.Tak by člověk musel pracovat.Státní zástupce zastupuje stát a ve většině případu trvá na odnětí svobody.Není to nesmysl ? co tím získá on a co stát …jen dluhy.a ten odsouzený jen pochytí lepší znalosti k tr. činnosti,už to tam zná a obvykle se znová vrací.
Doplňuji:
Děkuji všem za odpovědi.Chtěl bych dodat,že jsem cikán rom, morgoš,negr nebo jak kdo chce.Snažil jsem se svou rodinu uživit,udělal jsem blbost jel jsem autem,jinak bych byl bez práce.Živím se poctivou práci na rozdíl od mých některých soukmenovců.Myslím si,že to není až takový tr.čin jako ku příkladu,loupežné přepadení nebo nasilný proti osobám.Proč ve 40 letech musím za tokový čin odsedět 16 měsíců.Nebylo by lepší stanovit dohled a dát člověku šanci???Prijdu o vše a co si budem vykládat i doma se hodně může změnit asi pochopíte v jaké oblasti.

Doplněna 2
Děkuji všem za dostačujicí odpovědi.Bohužel milí spoluobčané doplácíme mi pracující na zbytek našich falešných lidí

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem ve zdroji, je sice starší, že vězeň stál daňového poplatníka asi 972 Kč.

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/ekono­mika/55049-kolik-stoji-denne-danoveho-poplatnika-jeden-vezen?submited=yes

Další odpovědi
anonym

Ano,je pravda,stojí nás hodně velký peníze,jak píšete,ty "menší"tresty řešit domácím vězením,ostatní by ode mě nedostali ani kačku-pěkně by si všechno museli obstarat sami!Chceš jíst?Hybaj na vězeňský pole sázet brambory,apod.Víte, co je ale malý trest?Jen že třeba nezabil někoho náhodou při řízení bez oprávnění,protože ho lapili?Nechtěla bych tohle rozhodovat.

Zdroj: http://domaci­.ihned.cz/c1-33149400-takto-bude-vypadat-domaci-vezeni-v-cesku-hlidat-budou-soukromnici

oskar

Vězeň by si na sebe měl vydělat a ještě odvádět něco do státní pokladny.

tom004

Nevím kolik stojí vězeň na den.Jistě to nebude malá částka, a tím,že vlastně ve vězení nemusí dělat je to ještě horší.Ale to zkuste se jako já zeptat lidí na ulici(bezdomov­ců).Nedaleko od místa kde pracuji je docela velký městský park.A samozřejmě tam většina z nich tráví „svůj volný čas“.Na počátku zimy jich začne dost ubývat.Ne proto,že by si hledali přístřešek na zimu (i když by se to dalo i tak nazvat).V oblasti práva by jim totiž mohl závidět leckterý právnicky vzdělaný člověk.Přesně totiž ví co mají provést a kolik za to dostanou a to tak,aby na jaře byli bez problémů propuštěni.Jen se jich zeptejte a uslyšíte jako já odpovědi „je to tam,myslí pobyt ve vězení“,auper,sta­rají se o nás,všechno máme a nemusíme skoro nic dělat.A klidně vysvětlí co mohou nebo musí spáchat,vzhledem k tomu kolik toho mají za sebou,aby nedostali víc než potřebují.A my jim to svými daněmi vesele financujeme.Takže i kdyby nás každý jeden z nich stál jednu korunu denně,je to pěkně drahé.
Doplňuji:
Osobně je mi také jedno kdo je kdo,jak vypadá a čí je.Zajímá mne co je za člověka.A náš právní řád je jaký je,takže ať to dopoadne co nejlépe.

mosoj

Mínulý týden proběhla v médiích zpráva o prvním domácím vězni. Již je zpátky v base. Nic nedodržoval.
Takže jak by jste to navrhli ?
Doplňuji:
Izabou : Mluvím za sebe. Jsi pro mě člověk jako každý jiný.
Nemohu posuzovat tvůj případ, neznám ho ani mně to nepřísluší. Právní řád se ale musí dodržovat v každém státě. Bohužel je zde ještě ve hře korupce.

venkovan

Pokud jsi řádný člověk, který udělá čas od času blbost, tak bych uvítal aby jsi dostal alternativní trest. otázka je, zda se nejednalo o maření úředního výkonu, ale to nevím.
Nicméně zkušeosti s veřejnými racemi jsou u nás velmi špatné, některé obce si raději vezmou důchodce než aby se rozčilovali alternativními tresty. Protože hodně takto odsouzených je naprosto nespolehlivých.
Pokud jsou ro, nezávidím, jste na to často ve stejné situaci hůř než našinec. Nicméně životní zkušenosti s romy většinová populace nemá ty nejlepší. Ale je to to samé jako s pražáky. Jeden blb zkazí pověst většině.