Propouštění vězňů

kolik casu mají soudci ještě na přehodnocováni trestu

Odpovědi
standa

Novela trestního zákona bohužel nestanovila, žádný konkrétní termín, do kdy je soud povinen oznámit odsouzenému jak se změní jeho trest.

Jediný konkrétní termín (1.1.2010) se týkal odsouzených, kterým byl zbytek trest kompletně zrušen, což se VŠICHNI, kterých se to týkalo, museli dozvědět 1.1.2010 (nebo nejdéle v prvních pracovních dnech nového roku)

V tisku a i zde se objevil termín 31.1.2010, do kdy BY soud měl odsouzené informovat.

Tento termín byl prý ´puštěn´ ministerstvem spravedlnosti v dobré víře, že to soudy zvládnou. Pravděpodobně jsou však soudy s touto novou agendou přetíženy…

Doporučuji, abyste se obrátil s žádostí o podání bližších informací na soud, který vydal původní rozsudek.