Nik92

Barva očí a stíny

Poradil by mi tu někdo (pokud možno někdo, kdo se tím zabývá) jak se nalíčit, když mám modré oči a černé vlasy? jak zvolit barvu stínů na oči??
Doplňuji:
Je to pouze jen na každodenní nošení, nijak zvláštní akce, jen by mě zajímalo jaký barvy se ke mně hodí

Odpovědi
terry

Jaké bude oblečení a pro jakou příležitost? Pouze na den do školy či práce? nebo na večertní akci?
Doplňuji:
Pokud to má být universální k různým oblečení, pak je ideální současný trend, který již přetrvává nějakou dobu.
Prosazuje se tzv.„nahé“ líčení. Tj. takové, které není moc výrazné a na první pohled moc vidět. Oko je ale pěkně upravené.
Odstíny béžových, zlatých apod.barev.
Výraznější je kouřové líčení. Od světlé po tmavší šedou.
Linky ve vhodné barvě.
Platí zásady – vnitřní koutky světlé, vnější tmavší.
Stíny pečlivě vystínovat, aby přechody barev byly neohraničené, ale prolínaly se.

Damiana

Nezáleží jen na barvě očí a vlasů, ale i na tónu pleti a stylu tvého oblečení. Myslím, že nahým líčením vždy zaboduješ, jen pozor, ač vypadá jednoduše, vyžaduje velkou preciznost a hlavně bezchybou pleť. Hodně se v něm hraje se stínováním různými tóny béžové a hnědé a to vyžaduje jistý cvik.
Jestli ti mohu doporučit vyhni se modrým stínům – je to již překonané klišé, používat barvy líčidel podle odstínu duhovky, tak tvoje oči nikdy nevyniknou. Naopak krásně je rozzáří odstíny fialkové, měděné – ale s tou opatrně, abys neměla „těžká“ víčka. Zemité tóny se krásně hodí k modrým očím, pokud máš odvahu v kurzu je i jasně oranžová (na léto). Nádherně také vypadají jen tenounké oční linky a šťavnaté, jahodové rty.
Zkus se podívat na You Tube, zadej si nějaký ten Nude Make-up a uvidíš. 🙂

anonym

šedou nic nezkazíš, jde ti k očím,podle toho taky oblečení