Dzejkob

Až kolik štěňat může vrhnout fena křížence jezevčíka (malé „plemeno“) ?

Nevím, jestli je u velkých a malých psů rozdíl v počtu štěňat ..

Nejlepší odpověď
anonym

Počet štěňat ? U takové menší feny od jednoho po šest. A modli se aby bylo štěňat více než jedno-dvě…V těch případech bývají štěňata větší než u početnějších vrhů, naskýtá se možnost těžšího porodu. Pokud neznáš otce štěňat (nebo všechny otce štěňat) je otázkou, jak velký byl (nebo byli). U psů je možnost oplodnění několika psy během jednoho hárání a potom jsou štěňata v jednom vrhu od několika otců.
A pro zajímavost: Jedna moje fena fena molossa, kterou jsem nechala odrodit císařským řezem (pro oprávněné podezření na komplikace při případném přirozeném porodu) porodila osmnáct (18!) štěňat! Toho se ale v případě feny kříženého jezevčíka opravdu bát nemusíš! 🙂

Další odpovědi
Drap

Je to zcela individuální. Nedá se jednoznačně určit,
http://www.spi­cove.cz/chova­telstvi-psu/reprodukce/re­produkcni-vlastnosti-psu.php