lennyka

Autonehoda zaviněna spolujezdcem

Dobrý den.Stala se mi před rokem autonehoda.Byla zaviněna díky odvedené pozornosti ze strany spolujezdce.Byla finančí škoda,pár oděrek.Nic vážného.Přítel mne přesvědčil,abych utekla a vzal vše na sebe.(Měli jsme románek,jsem vdaná)Mé svědomí mi ovšem velí uvést vše na pravou míru.Už proběhl rozsudek.Dostal podmínku a zákaz řízení na 4 roky.Popsal vše jak proběhlo(jen zatajil mou osobu),tedy jméno,byl opilí,ale já ne.Co mne čeká pokud obnovím řízení.Tedy postih.Děkuji

Odpovědi
standa

Hmm, tak to rozhodování vám nezávidím a ani v nejmenším se nechci pouštět do ´moralizujících´ rad a doporučení…, takže se omezím jen na strohé konstatování faktů:

  • pokud se přiznáte a potvrdí to i váš spolujezdec, tak s největší pravděpodobností se bude jednat z vaší strany JEN O PŘESTUPEK (protože ´alkohol´ vám zpětně nemohou prokázat – vím, že jste nepila, ale policie si bude myslet opak)
  • na druhou stranu bude spolujezdec nejspíš obviněn z trestného činu křivé výpovědi, kde je docela vysoká sazba (až 3 roky) a já neumím odhadnout jak bude soud na váš „příběh“ nahlížet, do jaké míry zohlední vaše doznání a do jaké míry skutečnost, že spolujezdec si svoji křívou výpovědí velmi ublížil…, to fakt nevím.

btw. to zavinění spolujezdcem (jak píšete v titulku) je nesprávné…, ve vašem případě je jednoznačným viníkem nehody ŘIDIČ

Takže jsem vám vlastně neporadil a doporučuji se obrátit na advokátní kancelář, která má praktické zkušenosti se zastupování obdobných případů u soudů…

Pokud bych měl přeci jenom dát ´doporučení´, tak já bych do toho „přiznání“ nešel, a to zejména proto, že spolujezdec s návrhem, že to vezme na sebe, přišel sám a nejednalo se z vaší strany o žádný podraz…

Ale úplně opačně vám možná ´poradí´ jiný čtenář tohoto příspěvku…

Fakt nezávidím.