pp1457

Austrálie-

Proč se říká když někdo jede do Austrálie že jede k protinožcům?

Nejlepší odpověď
Drap

Protože Austrálie leží na opačné polokouli . Kdyby jsi mohl vidět Zeměkouli i s chodícími lidmi, tak by nohy naše a nohy Australanů byly patami k sobě.

Další odpovědi
Nuk nuk

Protože je na opačné polokouli největší pevninou, která je nejblíže protipólu České Republiky. Tedy v tom konkrétním místě je moře, ale Austálie je realtivně blízko danému bodu.

anonym

Protože Austrále je – vůči Evropě, téměř na opačné straně globu. Tedy na "proti"straně.