Jaká očkování jsou potřeba při cestě do Austrálie?

Plánuji odletět do Austrálie za pracovní příležitostí a potřeboval bych znát, na co se mám nechat očkovat?

Nejlepší odpověď
lela-n

Povinná očkování pro cestovatele do Austrálie nejsou žádná. Pokud ale přijíždíte z rizikových oblastí výskytu a pobývali jste zde alespoň šest dnů, může po Vás být vyžadováno potvrzení o očkování proti žluté zimnici. Doporučená očkování jsou samozřejmě proti tetanu a žloutence typu A, B. V případě, že byste delší dobu pobývali ve venkovských lokalitách a na vlhkých místech, kde se nacházejí moskyti a komáři, doporučuje se očkování proti japonské encefalitidě.

Další odpovědi
Lenka001

žádná očkování po nás nechtěli

alenka901

po mě očkování nechtěli záleží na vás jestli se pojistíte