Natty*

Apartheid-co je to?

Dobrý den,
toto slovo jsem vyhledala ve wikipedii. Dozvěděla jsem se, že to znamená -politika rasové segregace-. Bohužel tomu moc nerozumím. Mohli byste mi to lépe vysvětlit?
Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

slovo znamená obecně oddělování, odlučování, vylučování ,to znamená například : my se od sebe snažíme oddělit jiné národnosti,

Další odpovědi
hanulka11

to je jednodušeji řečeno- oddělování osob podle ras, politického přesvědčení a pod.....

isteron

Neuznávanie ľudských a občianskych práv občanom inej národnosti a pleti. Napr. v Juhoafrickej republika, Mandela bol veľký bojovník proti apartheidu , istý čas bol aj prezidentom.
A v minulosti v USA proti černochom a Indiánom, v Austrálii proti Maorom.