Peeeett

Je to normální, že na začátku užívání antidepresiv se stav zhorší?

Zdravím, druhy den začínám brát antidepresiva k vůli úzkosti a už od včerejšího dne kdy jsem měla první pulku prášku se mi zhoršilo brneni končetin a hlavy, silná nevolnost od žaludku jako bych měla každou chvíli zvracet a taky mě střídavě páli kůže. Je to normálni na začátku? Cítím se daleko hůř jak poslední dny než jsem to začala brát.

Antidepresiva-na začátku zhoršení?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď
ivzez

Vedlejší příznaky antidepresiv je třeba
konzultovat s lékařem, který je předepsal.

Vedle návykovosti upozorním na pomalý nástup účinku antidepresiv je pomalý, trvá několik (dost) týdnů, než plně zaberou.
Nečekejte okamžité nebo rychlé zlepšení.

Další odpovědi
dubraro

Antidepresiva mají spoustu vedlejších účinků, přečti si příbalový leták. A co se v něm nepíše nebo ne dost výrazně, antidepresiva jsou návyková jako drogy! Doporučuji se jim vyhnout.

kelley

Návyková jsou anxiolytika, nikoli antidepresiva…