Amnestie 2010

Vztahuje se amnestie i na cizince SR vyhosteneho z CR za loupezne prepadeni na dobu5-ti let a uz vic nez pulku ma za sebou?

Nejlepší odpověď
standa

Nevím na co se ptáte, zda na vztah nového zákoníku k trestnému činu nebo vztah trestního zákoníku k vyhoštění.

ad a) trestný čin ´loupežné předání´ zůstává samozřejmě i nadále trestným činem a trestní sazby se určitě nesnížily, takže NEVZTAHUJE.

ad b) ´amnestie´ se na vyhoštění taky nevztahuje, protože tuto záležitost ´řeší´ jiný než trestní zákon, a to č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území ČR, takže NEVZTAHUJE