Tomas90

Amazon.com zásilka v hodnotě do 22 EUR. Jakou zvolit dopravu?

Ahoj chtěl bych se zeptat mám takový problém s výběrem dopravy do ČR. Nakupuji na Amazonu poprvé a nikde jsem nenašel informace týkající mého problému. Chtěl bych si z Amazon.com objednat hudební CD mám vybráno celkem 5ks v celkové hodnotě 24.95 dolarů po přepočtu na EURA bych neměl překročit hodnotu 22 EUR (rád bych se vyhnul placení DPH, clo by se v tomto případě platit nemělo vůbec) http://chcido­ameriky.cz/do­voz-z-usa-jake-jsou-povolene-limity-pro-dovoz-a-kdy-se-plati-clo-a-dph aktuální kurz jsem si našel zde http://www.cel­nisprava.cz/cz/a­plikace/Stran­ky/kurzy.aspx co mě ale zajímá nejvíce jak je to s dopravou. Ta se do té celkové ceny 22 EUR započítává také? Hledal jsem o tom nějaký info a údajně je to tak že pokud bude doručovací společnost soukromá, například DHL, UPS, Fedex, TNT atd., bude se k celkové částce připočítávat i poštovné, danit se tedy bude z ceny zboží + poštovného, pokud se jedná o státní poštu což. je např. USPS, bude se danit jen z ceny zboží = nedanit, neboť bude balík mít menší hodnotu jak 22EUR. A k tomu se váže moje další otázka, jak vyberu tu doručovací společnost konkrétně tu USPS abych se tedy vyhnul tomu zdanění? Jediný na co jsem narazil jako možnosti výběru dopravy před odesláním objednávky tak se to týkalo doby doručení a tím lišící se ceny za dopravu konkrétně tedy Standard Shipping, Expedited Shipping, Priority Shipping ale, nikde možnost volby přepravní společnosti. Prosím o jakoukoliv radu, postřeh či zkušenosti díky.

Odpovědi
Kankys

Nech si to poslat jako Gift domluv se s prodejcem.