Bubsus

Jak je to na Aliexpresu s placením dopravy?

Jak moc veljá doprava se na Aliexpresu platí?

Nejlepší odpověď
Hlada

Pro dopravu malého balíčku nemusíš platit velké letadlo. Zaplatíš jen to, co je uvedeno u každé nabídky. Často se vyplatí koupit za vyšší cenu s dopravou zadarmo.

Další odpovědi
autacek

Aliexpress je portál různých obchodníků, každý si cenu dopravy určuje sám. U řady z nich může být totéž zboží naceněno včetně dopravy levněji, než u jiných, kde je doprava zvlášť. Je to více méně obchodní politika, bohužel to docela komplikuje seřazení nabídek dle ceny 😉. Na druhou stranu u zboží, které by nebylo osvobozeno od tuzemského DPH, nebo cla, může být cena, kde je doprava uvedena zvlášť, ekonomicky výhodnějším řešením, neb pokud cena dopravu neobsahuje, mnohdy k ceně zboží celní úřady připočítají i cenu dopravy a bohužel se řídí ceníkem, kolik by stálo takovou zásilku doručit od nás k odesilateli.

Edison

Doplním Hladu: Často se NEVYPLATÍ free shipping. Nikdy pak nevíš, co si náš celník vymyslí…

Topas

U každého produktu si vybereš zemi dodání a hned se ti zobrazí jestli je doprava zdarma nebo kolik stojí. Malý cetky, samolepky, drobný věci za 1–2 dolary nebo zdarma. Zdarma jde většinou bez trasování zásilky nebo doporučeně za příplatek pár dolarů. Běžně stejný produkt najdeš s dopravou zdarma nebo do 4 USD.
Objednávka do 22 € neplatíte DPH ani clo
Objednávka 22 až 150 € Zaplatíte 21% DPH
Objednávka nad 150 € Zaplatíte 21% DPH a 14% clo