fira

K čemu slouží volnoběžka u alternátoru?

Nejlepší odpověď
carlosbomber

Alternátorová volnoběžka je řemenice, která svou konstrukcí umožňuje přenos rotace do alternátoru jedním směrem. V opačném směru volnoběžka umožňuje proklouznutí. Tím zabraňuje přenesení zpětných kmitů a sil vznikajících nepravidelností chodu od klikové hřídele společně s vlivem rotační setrvačnosti rotoru alternátoru – kotvy. Tyto zpětné kmity by byly bez alternátorové volnoběžky přenášeny přímo na řemen.

Zdroj: http://www.au­toelektrika-praha.cz/alter­natory/alterna­torova-volnobezka.html

quentos

Proč má spousta lidí takový problém napsat otázku do pole pro otázku?