klara.von

alkohol a socialka

Ahoj chtela bych se fakt zeptat
spise uklidnit pred mesiceme jsem pila a spadla museli volat zachrankua byli tam i policajti neni mi 18 (17) pak jsme sla na vyslech tam vse dopadlo v pohode ale pak tam byla i pani z socialky a k ni musim v pondeli co mi tam bude rikat myslite ze to timhle skonci uz mam se neceho bat?(byl to prvni problem nemam zadne problemy nikde bylo to poprve a naposled) rodice vse vi spis se bojim tohohle

Nejlepší odpověď
Filip84

Máš ráda své rodiče, nebo někoho jiného, s kým žiješ, kdo Tě živí, a se o Tebe, jako o nezletilou stará? Pokud ano, tak to, cos udělala, už nikdy nedělej. Pokud je ráda nemáš, tak to dělej znovu a znovu. Jejich život potom nebude krásný!

Ty se nemáš čeho „bát“. Za prvé, užívání alkoholu, třeba i novorozencem, pokud udrží v ruce flašku lahve, není u nás trestné, ba ani illegální. Problém je, poněkud, v tom, že je illegální komukoli, komu ještě nebylo 18 let, alkohol prodat, podat nebo jinak umožnit jeho užívání. Jinými slovy, Ty se můžeš namrdat, jako carský officír, ale Tobě ten alkohol nikdo nesmí dát, prodat nebo jinak zpřístupnit.

Proto bude OSPOD vyšetřovat, jak jsi se k tomu alkoholu dostala: jestli – třeba – ho rodiče dostatečně nezabezpečili, nebo Ti ho prodali v obchodě, nebo jsi ho ukradla, nebo Ti ho koupil starší kamarád etc. etc. etc. Ono, totiž, podat nebo prodat alkohol nezletilci je trestné, základně jako přestupek, s poměrně vysokou trestní sazbou, in extremo pak jako přečin ohrožování výchovy mládeže podle ustanovení § 201 tr.zákoníku.

V rubrikované právní věci připadá v úvahu, zejména, subsumpce skutku pod dikci ustanovení § 201 odst.1 lit.d) tr. zákoníku, kterého se dopustí činec, který, byť i z nedbalosti, ohrozí rozumový, citový nebo mravní vývoj dítěte tím, že závažným způsobem poruší svou povinnost o ně pečovat nebo jinou svou důležitou povinnost vyplývající z rodičovské odpovědnosti.

Totiž, když nezletilec chlastá, kouří tabák nebo třeba hraje na výherních automatech, je to považováno za zahálčivý způsob života. Tak se bude vyšetřovat, kterak jsi k zahálčivému způsobu života přišla.

Herr Švec, já se – asi v 16 – tak namrdal, se spolužáky! Zblil jsem spolužačku, myslím, že i ona zblila mne, pak jsem spadl do potoka, víc nás tam spadlo, prostě taký komplet: namrdaní, zblití, dojebaní, od bahna jak tady tento bača – https://www.y­outube.com/wat­ch?v=eMdZ63OWeD8. Taky „sme boli v járku, bosý, holý, rozjebaný“.

Jenže, víš co? My jsme si udělali chlastačku v lese, při takovém ohništi, takže daleko od rodičů, naučitelů, ježibab z OSPODu, policajtů, jiných dětí, prostě: daleko od všech, i daleko od Moskvy, teda toho hentého oného hlavného mesta Sovietskeho zväzu, tam to bolo. Prostě: v pryč! Chápeš to!?

To patří k životu, asi Ti nejen tady většina potvrdí, že to je v tomto věku docela normální. No, normální to je, ale nesmí o tom vědět bengo, ježibaby z OSPODu, nebo třeba naučitelé. Chápeš to!?

A jestli to nechápeš: kdo je křivák má být chytrý, kdo je hlupák, má být poctivý. Když jsi se nechala v 17 chytit namrdaná, tak jsi blbá. Tak, sakra, když jsi blbá, tak nechlastej, ne? Jednoduché. Jinak půjdeš do Klokánka a rodiče do nápravného zařízení, až tak jednoduché to je! 🤦‍♀️🙄🙄🙄

Další odpovědi
cappuccino

Jsi mladistva, a proto pod zakonem. Proto to bude resit socialka. Problem budou mit spis rodice.