opalescence

alajšská treska

Je alajšská treska dietní?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud nebude smažená ve friťáku, tak ano. Podus jí ve vlastní šťávě, podle testů je to prý samá voda!

Další odpovědi
terry

Obecně se dá říct, že ano, ale

http://www.stre­am.cz/adost/769977-a-dost-zmrazene-file-a-filety-tresky-draha-voda
Doplňuji:
Ta voda obsahuje další nezdravé přídavky.

Já dělám ryby nejčastěji lehce obalené v mouce na dobré pánvi.

ahold

To hodně záleží na přípravě.
Skvěle chutná takto: Kup balíček koření na ryby od Vitany. Smíchej koření s trochou olivového oleje a limetkovou (citronovou) šťávou. Potři tím rybu, nech v lednici odpočinout. Potom na trošce oleje na pánvi opeč z obou stran.
A k tomu uvařím brambory hodně na měkko. Rozšťouchám je s kouskem másla a vmíchám do nich nasekanou petrželku kudrnku.
To nemá chybu. Zdravé, dietní a navíc moc dobré.
Dobrou chuť.
Doplňuji:
Takhle dělám ryby po celý rok. Tresku. pangase, filé z jakékoli ryby. Jediná povolená vyjímka jsou u nás Vánoce a to se jí klasika.

BANAN93

asi určitě víc než český kapr… ale ryby jsou všeobecně při správné úpravě lehčí jídlo a ty mořské by měli být zárukou kvality.
Doplňuji:
ahold lepší začátek by byl „Natrhej čersté bylinky ze zahrádky“ a ne „kup pikslu koření od vitany :D “

jmhad

Eskymák má sto výrazů pro sníh,ale žádný pro infarkt.Papá,kromě jiného,hlavně rybičky.Syrové­.K oné úpravě – já si dám tresku do mikrovlnky na nižší výkon na cca 10 minut.Ale dnes je u výrobců jeden zlozvyk. Ryba se zmrazí po ulovení na moři,pak se rozmrazí někde u zpracovatele a opět se zamrazí – ovšem s přidáním i 50 % vody. Takže už to není to pravé ořechové a náš čerstvý kapr je pak daleko hodnotnější.