Kryšpín

Bylo, nebo nebylo Wehrmachtem za druhé světové války použito akustické dělo?

Starý štamgast líčil, že německá armáda měla k dispozici akustická děla, která byla schopna ochromit protivníka na 300 metrů neb jej na 50 metrů úplně vyřadit. Na vývoji se podílel Čech z České Třebové a byl za vynikající práci vyznamenám Führerem.

Nejlepší odpověď
annas

Opět jste vložil dotaz bez odkazu i bez jména vývojáře.

Našla jsem jsem jen článek Hitlerovy tajné akustické zbraně.1, 2

Pokud se o akustické zbraně zajímáte, přečtěte si oba články.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:oW1dxtMkLKcJ:­www.zahadyaza­jimavost

http://www.za­hadyazajimavos­ti.cz/index.php/2015/02­/17/hitlerovy-tajne-akusticke-zbrane-2/

Po porážce Německa se našlo několik projektů, v dokumentaci nebo rozpracovaných. Mezi nimi i akustické zbraně.

Nicméně všechny pokusy přenést tyto zbraně do terénu se nezdařily.

Jenže ultrazvuku a infrazvuku využívali nacisté ve věznicích. Infrazvuk způsoboval vězňům zdravotní problémy, vzbuzoval panický strach, hrůzu, šílenost, pokusy o sebevraždu.

Zdálo se, že je to zázračná zbraň.

Posloužilo největší dělo v historii.

„Těžký Gustav – největší dělo v histor , které střílelo sedmitunové granáty
Účelem tohoto monstra bylo ničení těžkých opevnění. Příliš velké využití během 2. světové války ovšem nepřineslo.“

https://www.ar­myweb.cz/clanek/tez­ky-gustav-nejvetsi-delo-v-historii-ktere-strilelo-sedmitunove-granaty

Další odpovědi
dubraro

Akustické dělo bylo za II. sv.v. v Německu vyvinuto, ale nebylo použito v boji. Zařízení bylo příliš velké a jeho dosah omezený.

V současnosti jsou taková zdokonalená zařízení používána jako neletální zbraně, například k rozhánění demonstrací.

Funna

na sonickém dělu se sice pracovalo, ale vzhledem k tomu, že předpokládaná účinost byl velmi přeceněný odhad, nikdy se na bojišti nepoužilo…ono takovýchto projektů, co šly do kytek, bylo hodně…

hapiky

Nestačilo být ani použito, neboť museli ustoupit do předem připravených pozic.

Kryšpín

Možná byla příčina že se účinek šířil do všech stran, tudíž i na skopčáky.