sdesigner

Aku myslienky ma zly clovek?

Dost dlho (roky) sa zamyslam nad jednou vecou. Ake myslienky sprevadzaju cloveka ktory skodi druhym. Nepytam sa na to preco su a tak, ale napriklad ak clovek sa rozhodne ublizovat ludom ktory mu do zivota nijak nezasiahli, uplne nevinnym, ake myslienky predchadzaju jeho cinom? Ake ospravedlnenie na svoj cin v hlave ma? Lebo na vsetko co robime mame nejake vysvetlenie predsa. Vie to niekto? A nemyslim teraz teroristy ktory maju politicke a ine dovody a nejde im o osoby ktore zranil ale najskor o ideu a upozornit na seba…ale proste o bezneho cloveka ktory cely den duma nad tym a mina celu svoju energiu nad tym ako uskodit druhym. NAPR. Ja idem do prace s tym ze zarobim peniaze, odrobim si svojich 8 hodin, tesim sa na koniec sichty atd..niekto pride do prace a cely den sleduje, ake chyby robite a hned to hlasi nadriadenym a potom sa usmieva na siroko ked vidi ako vas veduci zmasti…to bol iba priklad…ako to je?

Nejlepší odpověď
manon

Myslí jinak. Mají pokřivený hodnotový systém a setkala jsem se s osobou, co se opravdu bavila ještě po letech vším tím, co komu kde provedla, jak ublížila. „No a co“, byla taková běžná odpověď. Bohužel musím říct, že taková osoba může být se sebou dokonce spokojena, kritka lidí se jí nedotýká. Slušné lidi má za hlupáky. Za takovým pokřivením vidění světa stojí většinou cosi nezdravého v dětství – stačí, že se jednao o odstrkované dítě, dalších důvodů může být hafo.

Další odpovědi
iceT

Kdo je zlý člověk?Závistivec nebo ten co ubližuje slabším,kochá se na jejich bezmoci?
Zlý člověk má zlé myšlenky,ovšem v jeho hlavě a mysli je vše v pořádku.Je to o tom,že pokud mě budou od mala učit,že krást,lhát a podvádět je normální,tak ani v dospělosti nepochopím rozdíl mezi dobrým a zlým.

Děda Louda

Chcípla mi koza, ať chcípne taky sousedovi!

Drap

Do hlavy sice niko,u nevidím, ale dá se usuzovat, že zlý člověk má převážně zlé myšlenky.

Protiva

docela výstižná pohádka „mrazík“ ti dá odpověď na tvou otázku.

anonym

Začnu tím, že neexistuje dobro nebo zlo, ale existuje pouze dobro i zlo. Každý jedinec na této planetě disponuje dobrem i zlem. záleží tedy na tom, jak se člověk rozhodne a jaký má vůbec pohled na věc. např.: dejme tomu, že existuje nějaká skupina lidí, kterým se nelíbí, jak se snima zachází atd… tudíž se jednou rozhodnou, že už to tak dál nepůjde a odstraní člověka o kterém si myslí, že je zlý, protože je utlačuje. po nějakém čase, už si to nebudou chtít nechat líbit a ta skupina ho odstraní ( pro vyšší dobro ) z jejich pohledu to bude čin DOBRÝ. My jako „utlačovatelé“ tento skutek vyhodnotíme jako zlý, protože odstranili člověka, kterého jsme určili k tomu, aby je kontroloval (tudíž aby se ten člověk staral o dobro naší velké skupiny) tudíž obě skupiny si budou myslet, že konali správně a ta druhá strana, že se zachovala špatně. podle mě jde pouze o úhel pohledu, jakým osoba kouká…

ddolenska

Jo bohužel takový lidé jsou a myslím že jsou to závistivci a sobci a s tím nic neurobíš. Jen si je nepouštěj k tělu a dělej si svoje věci na 100% a neboj boží mlýny melou

anonym

Zrovna dnes jsem si o nekom s nekym psala … a nazvala jsem to tak, ze ten zly clovek musi byt zevnitr cely spaleny … , jako kdyby mel horecku. A cim vice zloby , nenavisti, pomsty, zavisti .. , tim se spaluje stale vic a vic. Jen on tu horecku bohuzel nema. Protoze ta casem odezni… takovemu cloveku se nemuze darit jak v pracovnim, tak v soukromem zivote. A vetsinou ( vlastne vzdy ) jsou na vine " ti druzi " .. , jen ne on, ci ona samotna.
Verim, ze nase myslenky nam ridi zivot. Dobro pritahuje dobro a zlo zase zlo.

  • iv-

annas

Prý neexistují zlé myšlenky kromě jediné: odmítání myslet.