led

Ako zabrániť, aby v prípade zlého (vlhkého) počasia sa chodec na namaľovaných pásoch na prechode nešmýkal.

Máme chodiť mimo prechodu, alebo preskakovať tie šmykľavé maľované pásy, alebo?
PS.
Neviem kategóriu, kam to zaradiť. Prosím skúsenejších zlatých o prípadné premiestnenie do správnej kategórie.
Doplňuji:
Zábradlie naprieč cesty, to ako železničné závory? ide chodec spustia sa, prejde, dvihnú sa a autá môžu ísť?
Ale to nerieši problém šmýkania.

Nejlepší odpověď
arygnoc

v anglicku, írsku, taliansku (tam najčastejšie chodím) je to vyriešené jednotucho – „zebra“ je vyznačená štvorcami (na začiatku bieleho pásu a jeho konci, priestor medzi týmito štvorcami je ako „biely pás“), alebo pásy sú červené, drsné, nešmykľavé.
Možno by to chcelo dať podnet na dopravné inšpektoráty (že vo svete to už majú vymyslené).
Doplňuji:
zábradlie je hlúposť (podľa mňa, a to i z hľadiska chodca i z hľadiska vodiča).

skôr sa mi páčil nápad prechádzať cez prechod vedľa (hneď vedľa, mimo čiar – tam by som doporučoval na zdialenejšej strane od smeru jazdy vodičov, teda vľavo).

Další odpovědi
Děda Louda

Řeším opačný případ. Chci zabránit tomu, aby se chodec šmýkal.

venkovan

Taky mne to občas napadá, proč tam kde má chodec pospíchat a auto dobrzdit (dobrzdit, ten centimetr když je hodně zle a chodec nečekaně vstoupí) jsou dělány kluzké povrchy.

Jediné co vidím jako rozumné, skutečně volba obuvy které klouže méně a nebo jít těsně mimo.

WeeBear

Nijak. Pouze si můžeme pomoct botama s protiskluzovou podrážkou. Pomůže to ve vlhku, na ledě to už bývá problémem tak, či onak.

lukas.zmizik

postavit tam nejake zabradli?
Doplňuji:
ja vim, zabradli je blbost, ale mohla by to byt sranda

led

Ďakujem za nápady, hlavne myslím Arygnoca a Děda Loudu – ich riešenie by mohlo fungovať-, ale i ostatným.
I keď občas mi to pripadalo asi ako od poisťovni:
„Zapríčinili ste si úraz vkročením na smykľavý povrch prechodu pre chodcov v obuvi s nevhodnou – šmykľavou podrážkou. Čiže ste sa zámerne sebapoškodili s úmyslom vyinkasovať neoprávnený zisk z poistnej udalosti.“

led

DědaLouda,
myslím, že obaja chceme, aby sa chodec nešmýkal.
Ale ako vy by ste to riešili? arygnoc dal prakticky a odskúšaný návrh. Má pravdu, ak s tým nezačneme my ako chodci, motorizovaní poslanci miest a obci sa na to vykašlú.

Děda Louda

Možná by stačilo používat k vodorovnému značení protiskluzový materiál a nehonit plán počmáranosti vozovek jen na efekt pro televizní kamery při slavnostním otevírání nových nebo „opravených“ úseků komunikací na úkor bezpečnosti provozu (zejména chodců) na nich.