dáma z ČR

Proč se přechod pro chodce klouže?

Přechod pro chodce by měl ,,pomoct chránit chodce" aby se bezpečně přecházelo nedošlo ke srážce s autem…
Ale na druhou stranu se udělá se tak, že se při mokru,poprašku sněhu apod. klouže, což podle mě bezpečné není.( Snadno se na něm mohou lidé sklouznou, třeba takový důchodci, kteří mají problém se zvednou, nebo si snadno něco zlomí(je mi jasné, že, tato situace je trochu přehnaná, a že k těmto situacím nedochází nějak často, ale i tak) Ale uklouznout snadno mohou i děti, mladí lidé, co spěchají… A ono se válet na zemi v uprostřed přechodu rušné silnice není nic moc.
Proč se nedělají přechody, co tolik nekloužou? Třeba s nějakýma protiskluzový­mi prvky?

(Všimla jsme si, že některé přechody mají vprostřed 2 neklouzavé pruhy, ale tyto pruhy se z nepochopitelného důvodu vyskytují většinou na malých přechodech, a tam kde není skoro vůbec žádný provoz)

Nejlepší odpověď
honza19hk

barva na vodorovné značení obsahuje velmi jemné částečky skla, to způsobuje že barva na silnici funguje jako odrazka,patrné to je z auta. Tato barva se bohužel v zimě smeká více než asfalt.Je to zapříčiněno jak barvou tak ale i tím sklem.

Aby neklouzal přidává se do těchto barev křemičítý písek( jako ten mezi zámkovku). Písek sám o sobě navíc zalepený v barvě tvoří protiskluz. málokterá firma co dělá vodorovné značení má ale pistoli na stříkání barvy s pískem.

Další odpovědi
iceT

Při troše mokra a v nevhodně zvolených botách-žabkách mi to klouže i na asfaltovým chodníku u nás na ulici i v létě.

da ny

Zřejmě je taková barva levnější a „trvanlivější“.
Protiskluzová je „drahá“…a vápnem by se muselo natírat 3× do roka ;)

„Už jsme se ptaly, zda by nešlo do barvy na přechody něco přimíchat, aby neklouzaly, ale bez odezvy,“ poznamenala ředitelka školky.
Tak snadné řešení je však podle ředitele místních technických služeb Oldřicha Schindlera nedostupné . „Na trhu není žádná protiskluzová barva ani zdrsňující látka, která by se do běžné barvy mohla přidat,“ uvedl ředitel poté, co se obrátil na několik dodavatelů barev na přechody pro chodce.
Problémy s kluzkými zebrami řešili před časem například v Děčíně. Přechody by tam dnes už měly být nastříkané barvami s protiskluzovými vlastnostmi."
Zdroj: http://melnic­ky.denik.cz/zpra­vy_region/kluz­ka_zebra.html

střevo

a proč by neklouzal
musí bejt fšechno podle tebe ?
😉