Arlos

Ako sa volá detská hra, v ktorej jeden hráč naháňa ostatných, a koho chytí, ten naháňa namiesto neho?

Nejlepší odpověď
zjentek

Máš babu!

https://static­.letstrololol­.cz/img/conten­t/1/44557736.png

Další odpovědi
quentos

U nás tomu říkáme hra na (slepou) babu, ve slovenštině by to mělo být podobně (hra na slepú babu, jestli jsem dobře hledal).

autacek

Tomu se říká „honěná“, či „na honěnou“, ne?

briketka10

Mohla by to být tato hra:
Policajti a Zlodeji.

Hru přidal: Sam
Zdroj nebo autor: Ani nevím
Zapsáno: 20. 9. 2008 v 20.19
Zhlédnuto: 9932 krát (4 denně)
Parametry: Na ven, Do tmy, Pohybová, Honička, Bojovka
Potřeby: žádné

Pravidla:
Tato hra je velmi akční a musí se hrát ve tmě jinak to nemá moc cenu. Je velmi oblíbená ve středisku přinesl jsem jí tam já ale nevím odkud je.

Jsou 2 skupiny hráčů: první skupina jsou policajti a druhá skupina zloději.
Zloději mají nejprve nejméně minutu na schování ve vymezeném území, nejlépe ve městě, poté vyráží policajti a snaží se zloděje najít a chytit. Když policajt chytne zloděje (dotykem), jde s ním do věznice (věznice může by cokoliv, třeba stožár)
Zloděje může vysvobodit dotykem jiný zloděj, pokud se ho dotkne. Pak by měli oba rychle utíkat a schovat se. Policajti se nesmí přiblížit k věznici na 3 metry, aby měli zloději šanci se vysvobodit.

My ji hrávali se spolužáky v lese.
V šeru byla největší zábava 😁

Mikís

VAriací her tohoto typu je více. Na honěnou, Chodí pešek okolo, Kdo je to a tak dále. Často záleží na regionu jak se ta která hra jmenuje v místním nářečí nebo podle místních zvyklostí

Zdroj: https://karet­nihry.blogspot­.com/2017/07/cho­di-pesek-okolo.html

Klaproth

Na babu.