Avatar uživatele
Arlos

Ako sa volá detská hra, v ktorej jeden hráč naháňa ostatných, a koho chytí, ten naháňa namiesto neho?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, Ušel ventil před 2463 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Máš babu!

https://static­.letstrololol­.cz/img/conten­t/1/44557736.png

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

U nás tomu říkáme hra na (slepou) babu, ve slovenštině by to mělo být podobně (hra na slepú babu, jestli jsem dobře hledal).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Tomu se říká „honěná“, či „na honěnou“, ne?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Mohla by to být tato hra:
Policajti a Zlodeji.

Hru přidal: Sam
Zdroj nebo autor: Ani nevím
Zapsáno: 20. 9. 2008 v 20.19
Zhlédnuto: 9932 krát (4 denně)
Parametry: Na ven, Do tmy, Pohybová, Honička, Bojovka
Potřeby: žádné

Pravidla:
Tato hra je velmi akční a musí se hrát ve tmě jinak to nemá moc cenu. Je velmi oblíbená ve středisku přinesl jsem jí tam já ale nevím odkud je.

Jsou 2 skupiny hráčů: první skupina jsou policajti a druhá skupina zloději.
Zloději mají nejprve nejméně minutu na schování ve vymezeném území, nejlépe ve městě, poté vyráží policajti a snaží se zloděje najít a chytit. Když policajt chytne zloděje (dotykem), jde s ním do věznice (věznice může by cokoliv, třeba stožár)
Zloděje může vysvobodit dotykem jiný zloděj, pokud se ho dotkne. Pak by měli oba rychle utíkat a schovat se. Policajti se nesmí přiblížit k věznici na 3 metry, aby měli zloději šanci se vysvobodit.

My ji hrávali se spolužáky v lese.
V šeru byla největší zábava 😁

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mikís

VAriací her tohoto typu je více. Na honěnou, Chodí pešek okolo, Kdo je to a tak dále. Často záleží na regionu jak se ta která hra jmenuje v místním nářečí nebo podle místních zvyklostí

Zdroj: https://karet­nihry.blogspot­.com/2017/07/cho­di-pesek-okolo.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Na babu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek