zbyndo

Ako sa dá vybabrať s ischiasom?

Mám bolesti v spodnej časti chrbtice,udiera mi to do zadných časti stehien,a nohy tŕpnu až v chodidlách, normálne skoro nemôžem chodiť,niekedy musím zastať, oprieť sa o niečo,lebo neviem, či mám nohy,a vykročiť by mohlo spôsobiť pád.Inak som na tom kondične dobre,no toto mi znemožňuje urobiť si nejakú dlhšiu prechádzku,je to moc nepríjemné, trápi ma to, má s tým niekto nejakú skúsenosť?Budem vďačný za každú radu.

Nejlepší odpověď
Frontinus

Tato situace má jediné rozumné řešení obsahující využití internetu: Najít si nejbližšího ambulantního neurologa a objednat se k němu. Ten už by měl být schopen posoudit, jestli je to na konzervativní terapii, různě intenzivní rehabilitaci, nebo třeba na chirurgické řešení. Hledání jiných nápadů na internetu jen oddaluje řešení (bohužel pokud existuje…) a zvyšuje riziko nevratných změn.

Další odpovědi
elkon

Měl jsem léta něco podobného. Pomohla rehabilitace (speciální cviky, které mě naučili) a podvodní masáž.