zbyndo

Ako pôsobí vysoký krvný na vnútorné napetie?

Teda ak pôsobí,a či to má nejaký súvis i s pocitom napätia,a s tým aj s poruchami spánku?

Nejlepší odpověď
annas

Spíš byste se měl obrátit na lékaře. Ten zjistí příčinu, pokud máte vysoký tlak.

Každý člověk je jiný, u každého se stres pojevuje jinak, ale tato zátěž může tlak zvýšit.

U někoho se objeví vysoký tlakem z uvedených příčin. " Patří k nim například genetické vlohy, nadměrný přívod soli, zvýšená konzumace alkoholu, sedavý způsob života, obezita, a stres"

Jiná přičina souvisí" s příznakem jiného onemocnění nebo poruchy. Obvykle vzniká následkem poškození nebo poruchy funkce Vašich vnitřních orgánů (např. ledvin)."

Ale je známé, že vysoký krevní tlak souvisí se spánkem. Pro zdravé srdce je důležitý kvalitní spánek

„I když si srdeční onemocnění mnoho z nás spojuje především se stresem či špatnou stravou, existují i další faktory, které srdci škodí. Jedním z nich může být dlouhodobá nespavost. Proč se srdci nedostatek kvalitního spánku tolik nelíbí?“ atd.

https://www.u­lekare.cz/cla­nek/hypertenze-998

spánek
http://www.dobry-spanek.cz/novin­ky/pro-zdrave-srdce-je-dulezity-kvalitni-spanek-612

Stejně v odkazu se dovíte víc

https://zdravi­.euro.cz/leky/vy­soky-krevni-tlak-priznaky-tabulka/

Opavdu je vhodné navštívit lékaře. příčin je mnoho, stejně jako důsledky vysokého tlaku.

Další odpovědi
Drap

Může mít, ale také nemusí. I každého jedince probíhá jinak.

ivzez

To není otázka, na kterou by dokázali odpovědět laici v internetu.
Vysoký TK je potřeba konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Jak by laik mohl rozlišit, jestli jde o důsledek TK,
nebo jestli jde o vedlejší účinek léku na vysoký tlak?