zbyndo

Aké sú stupne znalosti cudzieho jazyka?

Natrafil som v dotazníku na takuto kolonku,kedysi dávno som maturoval z Ruštiny,slovom aj písmom som tu ruštinu akotak vedel,no teraz,ten stupeň,ais klesol

Nejlepší odpověď
Alesh

Většinou se používá toto, viz zdroj.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Spole%C4%8Dn%C3­%BD_evropsk%C3%BD_re­feren%C4%8Dn%C­3%AD_r%C3%A1mec

Další odpovědi
ivzez

Současná maturita z cizího jazyka by měla odpovídat stupni B1,
základní státní jazyková zkouška odpovídá stupni B2 společného
evropského referenčního rámce.