led

Ak vám niekto neodpovie na pozdrav, čo môže byť toho príčinou?

Myslíte si o takom človeku aj niečo zlé? napríklad: je namyslený, povýšenecký, nevrlý… niečo zlé si poviete… alebo si pomyslíte, že vás len nevidí, nepočuje?

PS.
Reagujem na otázku Rokia, „Mám právo na to, aby člověk, který mi neodpověděl na pozdrav, byl považován za burana?“, ktorá sa komusi nepáčila a tak zmizla. Čo je škoda vzhľadom na 3 odpovede. Myslím si, že „škola hrou“ ukážkou na chybné myslenie nie je škodlivé.

Nejlepší odpověď
annas

Něco v archivu od Rokia i ostatních
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-citite-kdyz-vam-nekdo-neodpovi-na-pozdrav

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zachovat-kdyz-nas-pozdravi-cizi-clovek

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/musi-se-vzdy-a-za-jakykoliv-okolnosti-odpovedet-na-pozdrav

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-moc-je-pro-vas-dulezity-pozdrav-dobry-den-aho

--
Reagovala, jsem už v minulosti, že pozdravit je slušnost, odpovědět povinnost. Stejně proč občas někdo neodpoví.

Když někdo neodpoví, třeba neslyší, je zamyšlený, diví se, že zdraví někdo neznámý – někde jsem psala, že jsem se divila, že mě zdravili školáci, které jsem neznala, ale odpověděla. Nemá náladu, nechce nikoho vidět atd.

Jindy nejde o pozdrav, ale jen nějaké "zamrčení, jindy pozdrav vypadá jako vnucování.

Někdo se tváří nepřístupně, jiný se usměje. Proč to tak je, nevím, jen uvažuji.

Jednou jem byla svědkem , že jedna starší paní reagovala na dívku, která ji pozdravila – my se známe?

Další odpovědi
Kepler

Odpovědí může být více. Pokud je to člověk, se kterým jste se celé roky neviděli, nemusel vás poznat, nebo naopak jste se sami spletli. Nebo si myslí, že jste mu uškodili. Taky by mohl být duchem nepřítomen, nezaregistruje vás. Samozřejmě to může být i případ, že začal nosit frňák nahoře a vy mu nestojíte za odpověď. Zřejmě jsem se setkal se všemi uvedenými případy.

ten který je

Záleží na situaci.Dotyčný může být nadřazený,špatně slyšel a také může být cizinec,který neporozuměl cizímu jazyku.Ojediněle se také může jednat o plachého člověka.

Drap

Možností je mnoho, je zamyšlená, špatně vidí a přehlédl mne, je zamyšlený. Dozvěděl se špatné zprávy a je z toho rozhozený, něco proti mně má, nechce zdravit. Nemyslel bych si o něm nic, může se to stát každému. Pokud by se to pravidelně opakovalo, vidím, že o to nestojí, přestanu ho také zdravit.