Vojjakub

Jak přemluvit rodiče, aby mi dovolili čtyřkolku nebo motorku?

Ahojte, chtěl bych se vás zeptat, jak přemluvit rodiče aby mi dovolili čtyřkolku nebo motorku. (do terénu, ne na silnici)

Odpovědi
Schluker

Muzes je o to hezky poprosit. Vic asi nenadelas. Mas vubec kde jezdit? Na silnici nesmis.. to ma tvoje rodina tak velke pozemky?

quentos

Třeba jim slíbit zlepšení ve škole, zejména v češtině. Z původního znění „otázky“ vůbec není jasné, na co se ptáš. „Do terénu ne na silnici“ znamená co? „Do terénu ne, na silnici“, nebo „do terénu, ne na silnici“? Moderátor aby si domýšlel. Čárky nejsou pro srandu králíkům.

Justin1

Myslím, že ve 13 to ještě nejde. Nejslabší motorky můžeš řídit od 15 let a musíš na mě mít řidičák.

elkon

To jsou záležitosti rodiny. Neumím si představit, že by mě někdo cizí kecal do toho co a jak mám dělat a co mám kupovat.

Dochy

1. Nevím proč jsi umazal to poznámku o tom, že je Ti 13. Je to dost podstatný aspekt. Pokud nemáš právo jezdit po veřejných komunikacích, ofic můžeš jezdit jen tam, kde Ti to vlastník dovolí. Jenže to Ti asi těžko někdo dovolí, protože případné problémy by šli na jeho zodpovědnost. Pokud vlastník pozemku nevydá jiná pravidla, dá se očekávat, že i u něj budou (v rozumné míře) platit pravidla pro pohyb na veřejných komunikacích. Rozdíl je jen v tom, že Ti tam nepůjdou policajti kontrolovat doklady, pokud nedostanou nějaký podnět zvenčí. Pokud se stane nějaká nehoda se škodou na cizím majetku nebo na zdraví, řešilo by se to klasicky (plus navíc by se řešilo kdo dal dětem do ruky vozidlo)
To ber prosím obecně, nevím přesně jaké prostředky lze ofic. řídit od jakého věku. Musel bych si to dohledat. Viděl jsem 4 kolky i s určením pro 2–5 leté 😉 Ale to asi není to cos měl na mysli Ty.

nyjono

  1. 13 je ještě málo let
  2. chceš jezdit v terénu, nebo po silnici?
  3. nejřív bys měl zlepšit češtinu.
  4. zkus s rodiči domluvit nějaký sportovní klub, kde jezdí děti tvého věku. Jezdí po dráze i závody.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.