Kepler

Může vůbec terénní/sportovní čtyřkolka na silnici?

Občas je vídám, nemají ani blinkry…

Nejlepší odpověď
elkon

Ty, které jsou schválené pro provoz na pozemních komunikacích a mají registrační značku ano.

Další odpovědi
Ametyst

Já je vídám na silnici, a mají SPZ. Zato některé bavoráky a mercedesy nemají ani blinkry, ani světla. 🙂

autacek

Musí splňovat obecné podmínky provozu na pozemních komunikacích, což patrně splňují, pokud mají registrační značku, a dále na dálnici je dovolen jen provoz motorových vozidel a jízdních souprav, jejichž nejvyšší dovolená rychlost není nižší než 80 km/h. V úseku dálnice procházejícím obcí je dovolen i provoz motorových vozidel a jízdních souprav pro veřejnou hromadnou dopravu, jejichž nejvyšší povolená rychlost není nižší než 65 km/h.

aliendrone

Je to stejné, jako s kroskou a endurem. Kroska na silnici nesmí (za normálních okolností, něco jiného je např. silniční etapa v allroad závodech, kde je udělena vyjímka, pokud pořadatel splní podmíky), bo nemá předepsanou výbavu a obecně nesplňuje podminky pro provoz na veřejných komunikacích. Enduro je naopak musí splňovat a díky tomu může jezdit i po silnicích. Tudíž JAK KTERÁ čtyřkolka, no. :)

Hele, co máš? Když je možné pustit na silnici Keplera na Harley-Babettsonu, Její Excelence si přistává s košťátkem všude možně (že by se obtěžovala na helipad nehrozí) a potkat zjentka vlekoucího RVHP (jestli pamatuješ, čemu se tak říká), bo se mu ucpala palivová soustava, páč neměnil filtry, tak je možné VŠE! A to nemluvím o Ametyst „Drive angry“ dva kočárky s vnoučaty najednou! ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Aliendrone, Ty jsi nějak jasnovidnej.:-))) Nechceš napsat scénář k filmu? To bude pecka. Už přemýšlej, koho obsadit do rolí. 🙂 Já neřídím vztekle, jenom se bráním. 🙂