Kyta

Nevíte, jak to bude dál, když mám exekuci na plat a ted mi přišla druhá?

Ahoj, mám dotaz, mám exekuci, na plat, ted mi přišla druhá, kolik mi vemou, , nebo jak to je 🙂

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Exekuční kalkulačka nepočítá z druhou exekucí, nebo počká až se první splatí?

Odpovědi
Kepler

Exekuční rozhodnutí by mělo být jen jedno ke každému případu. Pokud si necháš sáhnout na své příjmy na svém účtu, exekutor nemá právo na nezabavitelný příjem. Při exekuci, která je prováděna formou srážek ze mzdy (nebo i z jiných příjmů) zůstává „dlužníkovi“ určitá část platu (nebo jiného příjmu), jako nezabavitelné minimum. Doporučoval bych svůj příjem nechat posílat na účet blízké osoby které věříš. Na to ty k..y exekuturské už nemůžou.
Nezabavitelné minimum při exekuci vychází z toho, jaké je aktuální životní minimum jednotlivce (v roce 2018 je to 3410 Kč), a jaké jsou normativní náklady na bydlení (v roce 2018 je to 5928 Kč. Nezabavitelné minimum jsou 2/3 ze součtu těchto dvou částek. Pro jednotlivce je to 6225,33 Kč (v roce 2018).
Pokud má zaměstnanec nějaké děti (ke kterým by měl vyživovací povinnost) nebo manželku (manžela), pak se nezabavitelná částka zvyšuje o 1556,33 Kč.

ivzez

Bez dostatečných vstupních informací
na tuto otázku nedokáže nikdo odpovědět.

Doporučím se všemi podklady navštívit
některou občanskou poradnu nebo poradnu ve finanční tísni.