Avatar uživatele
blod

Ahoj je exhibicionismus trestny cin?

jaka je horni hranice trestni sazby za exhibicionismus,je to trestny cin?a jaka je promlceci doba?dijky jana

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4067 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Podle platného trestního zákona lze hodnotit exhibicionistické chování kvalifikovat jako trestný čin výtržnictví v souladu s § 202 trestního zákona. Podle tohoto ustanovení je trestný ten, kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejně přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnictvím zejména tím, že napadne jiného, hanobí historickou nebo kulturní památku, hrob nebo jiné pietní místo anebo hrubým způsobem ruší shromáždění nebo obřad občanů, a tak může být sankcionován odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.

V současnosti je exhibicionistické chování řešeno většinou v rámci přestupkového řízení. Toto chování lze kvalifikovat jako přestupek proti veřejnému pořádku podle § 47 přestupkového zákona.

http://www.epravo.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ano. Obtezujete tim okoli a nedejboze deti ...
kdyby to nebyl trestny cin , to by nekteri byli schopni jezdit nazi i v tramvaji .. -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Definice:
"Definice slova (Exhibicionismus-): okázalost při vystupování na veřejnosti; úchylka, kdy pohlavního uspokojení je dosahováno obnažováním zejm. pohlavních orgánů před osobou druhého pohlaví"
Podle platného trestního zákona:
"... lze hodnotit exhibicionistické chování kvalifikovat jako trestný čin výtržnictví v souladu s § 202 trestního zákona. Podle tohoto ustanovení je trestný ten, kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejně přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnictvím zejména tím, že napadne jiného, hanobí historickou nebo kulturní památku, hrob nebo jiné pietní místo anebo hrubým způsobem ruší shromáždění nebo obřad občanů, a tak může být sankcionován odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.

V současnosti je exhibicionistické chování řešeno většinou v rámci přestupkového řízení. Toto chování lze kvalifikovat jako přestupek proti veřejnému pořádku podle § 47 přestupkového zákona."
http://www.epravo.cz/…
PS.
Dědapetr, prepáčte, až teraz som si uvedomila rovnakú odpoveď.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony