pizlicka

Je udeření sourozence pěstí do obličeje trestný čin?

Je trestný čin, pokud přijde bratr na navštěvu k sestře, nepohodnou se a on ji před 18letou dcerou uhodí čtyřikrát pěstí, z toho jednou do obličeje? Nebo se to u sourozencu, i když dáávno plnoletých, posuzuje jinak? Žena čin oznámila policii. Problém je, že se to dozvěděla druhá dcera, která společně se svým partnerem, s kterým není sezdaná, vlítla na matčina bratra a fyzicky vlastne jejho stryce s přítelem napadli. Druhy den rano to šel bratr oznámit na policii, když se to sestra dozvěděla,sla to oznámit také. Jaký postih, kdo bude mit? Vše odstartoval bratr.

Nejlepší odpověď
Drap

Je jedno kdo to odstartoval, je i jedno zda jsou sourozenci nebo ne. Oboje je to napadení, a podle toho co bude prokázáno, bude i trest.

Další odpovědi
Psychotic

Jak říká Drap, je jedno, kdo to odstartival i jaký je rodinný vztah zúčastněných.

Otázka ale zní „Je to trestný čin“ a v tomto případě si nejsem zcela jist. Žádný trestný čin „napadení“ neexistuje, pouze ublížení na zdraví – jestli k němu došlo (tzn. jestli měl útok zdravotní následky) nepíšeš. Dceři je 18, takže to není ani ohrožení výchovy mládeže.

Spíš bych to viděl na přestupek proti občanskému soužití.

Hlada

Fackování se je u nás tradiční komunikační prostředek, viz Adéla ještě nevečeřela.
Dokud nejde o zranění, policie to neřeší. Když ji budete otravovat častěji, dostanete pokutu.