Anett85

Máte nějaké zkušenosti s chorobou ADHD – hyperaktivitou, případně nějaké rady?

Adhd, hyperaktivita, zkušenosti rady .

Pozor, nejde o otázku.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Vzpomínám si na epizodu o Adhd z TV programu „Food Hospital“. Byl to pořad, kde 2 lékaři a nutriční terapeutka sestavovali režim pro nemocné. Chlapec, který trpěl adhd, byl nezvladatelný, doma rozkopal dveře, ze školy ho dokonce dočasně vyloučili. Přišel s matkou do Food Hospital a ušili mu životosprávu a medikaci na míru. Terapie trvala 3 měsíce a hoch se výrazně zlepšil a zklidnil. Šlo hlavně o to, co nejíst, čemu se vyhýbat.

Další odpovědi
agentpv

rok jsem dělal asistenta pedagoga v 1. třídě – měl jsem na starosti holku s ADHD.
V hodině se u dívky často projevovala nepozornost kombinovaná se zbrklostí při plnění samostatných úkolů. Všechno jsem ji musel opakovaně vysvětlovat a pomáhat ji udržet tempo vyučovací hodiny. V 40% mně ale dítě nerespektovalo a dělalo naopak naschvály.
O přestávkách to byla horší. Dívka občas dala někomu facku, občas tak nenápadně někoho silně stiskla, štípla, kopla – vyloženě vlezla do každé tlačenice aby tam mohla někomu ublížit. Taky když si myslela že ji nevisím brala a zahazovala dětem pomůcky, popř. jim brala bonbony a peníze. Strašně pomohlo to že si našla kamarádku a tím i trochu zapadla do kolektivu. Po roce se holka natolik zlepšila, že mi snížili úvazek z cca 20 hodin týdně na 4 hodiny, takže jsem si musel najít jinou práci.

Rokio

Ano, hyperaktivita může být i bez poruchy pozornosti. Já jsem například hyperaktivní a bez léků na pozornost jsem měl jedničky na středním odborném učilišti. Jenom jsem vyváděl o přestávkách.

Jinak hyperaktivita lze řešit i bez prášků a můžou jí zhoršovat digitální média.

da ny

Přikláním se k tomuto názoru:
„Z hlediska psychosomatiky hyperaktivnímu dítěti se nedostává lásky. Chybí jim pocit jistoty, bezpečí, čas a péče ze strany rodičů. Dítě z ADHD je výtvorem dnešní uspěchané a vystresované společnosti. Matčin stres se často již v době těhotenství přenáší na dítě, které je pak pod tlakem. Není schopno se s tímto stresem a nároky vyrovnat.“
https://www.e­nergiezivota.com/no­vinky/hyperak­tivni-deti-jak-je-snadno-zklidnit/

Jak známý psychosomatik MUDr. Jan Hnízdil na svém blogu uvádí, „Rodiče nevedou děti k pohybu, sami tráví spoustu hodin u PC, sami užívají antidepresiva. Manželství se rozpadají, děti, stejně jako rodiče, nedokážou navázat kvalitní vztah. Jsou to ADHD děti, ADHD rodičů, ADHD společnosti. Každý máme možnost se zastavit a pochopit. Snad to pochopíme dřív, než nás všechny zachvátí nákaza ADHD.“
https://www.e­nergiezivota.com/no­vinky/leky-na-adhd-zpusobuji-detskou-agresi/