Kacka28

A ještě bych se ráda zeptala, pokud ne, do jaké výše se může nemocenská krátit a na jak dlouho?

Nejlepší odpověď
anonym

Může být nemocenské dočasně kráceno nebo odňato, a to na dobu nejdéle 100 kalendářních dnů ode dne porušení tohoto režimu nebo nesplnění povinnosti této součinnosti, ne však déle než do skončení dočasné pracovní neschopnosti, při níž došlo k porušení tohoto režimu. Dokonce v některých případech vznikne přeplatek a musí jej vrátit.

Zdroj: http://zakony­.kurzy.cz/187-2006-zakon-o-nemocenskem-pojisteni/paragraf-125/

Další odpovědi
mosoj

Pokud ano , tak jak ?

ivzez

Co pokud ne?
Nemocenskou lze krátit i zpětně, pak by bylo nutné
vrátit část již vyplaceného nemocenského (nebo celé).
Kromě toho lze vyměřit pokutu.