Avatar uživatele
Registrovaný

3. osoba trpného rodu + AJ překlad

Dobrý den,

pokud je tu někdo schopný mohl by mi prosím pomoci s tímto úkolem?

"Cílem bylo dosáhnout plně funkční grafické reprezentace karetní hry, kde bude možnost hrát s počítačem, jako plnohodnotným hráčem, s dvěma úrovněmi umělé inteligence a základní logiky. Nasimulovat reálné podmínky a pravidla a zároveň dodržet zadání práce."

- Jedná se v tomto textu čistě o 3. osobu trpného času, nebo odstavec obsahuje chyby, případně jaké?

- Musím vytvořit překlad do angličtiny, ale jsem si jistý, že není korektní. viz

"The target was to achieve a fully functional graphical representation of a card game where the opportunity to play with the computer as a full-fledged player with two levels of artificial intelligence and basic logic. Simulate real conditions and rules while respecting work assignment."

Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

tam žádná 3. osoba v trpném rodě není, všechno je to v činném rodě

"play with the computer" naznačuje, že PC je Vaším spoluhráčem, nikoli protihráčem. Pokud myslíte PC jako protivníka, je třeba napsat "play against the computer".

u "basic logic " není jednoznačné, zda se ty dvě úrovně vztahují i na ni > pokud ano, lépe před ni prdnout "of" (... and of basic logic).

Poslední věta coby jednočlenná působí poněkud anorganicky, připojil bych ji k té předchozí pomocí "and" (pokud se bojíte nepřehlednosti, lze - na rozdíl od češtiny - v tomto případě napsat před and pro větší přehlednost čárku)
Doplňuji:
magorvkleci: co ve Vaší verzi dělá "should", když cíle již bylo dosaženo? (Reprezentace již byla stvořena.) Obrat "should be accomplished" by znamenal, že se ho má / že by se ho mělo dosáhnout, což by platilo, když by se na tu reprezentaci teprve chystal.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Zájmeno "where" bych zaměnil za "with" nebo za konstrukci "where/in which there would be the opportunity to play against ...".
Jinak viz quentos.


Avatar uživatele
Pokročilý

jestli fakt jde o trpný rod (!) taxnad třeba:

"Měla být dosažena plně funkční grafická reprezentace karetní hry a umožněna hra proti počítači jako plnohodnotnému hráči s dvěma úrovněmi umělé inteligence a základní logiky. Mají být nasimulovány reálné podmínky a pravidla a zároveň dodrženo zadání práce."

pak můžeš v angličtině začínat podmětem a zní to líp

"The fully functional graphical representation of a card game should be accomplished and playing against the computer as a skilled player with two levels of AI and basic logic should be enabled. Real circumstances should be simulated and the project schedule observed."

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

profimaster

Všem moc děkuji za odpovědi. Nečekal jsem tak rychlé, přesné a konkrétní odpovědi.

 

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3219
Zlatý quentos 1426
Zlatý mosoj 1389
Zlatý Drap 1209
Zlatý Kepler 948
Zlatý led 723
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 664
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.