savana

2 nájmy na nebytové prostory

Dobrý den,v lednu 2007 jsem uzavřela nájemní smlouvu nebytového prostoru-kanceláře na dobu neurčitou.S tím,že jsem tyto prostory mohla využívat i na bydlení s dcerou s vědomím majitele.Majitel mi pak(během měsíce) nabídl prostory jiné-bytové,ale ve stejném objektu (s tím,že směnu mám písemně doloženou).Novou nájemní smlouvu mi ale nedal.Přesto mi dal souhlas k trvalému bydlišti.Původní výše nájemného byla 1190,–Kč.Po dvou letech ji zvýšil na 5000,–Kč.Po 3 letech na mě podal žalobu za neoprávněné užívání bytu,na který nemám nájemní smlouvu( i když původní písemně sjednaný nájem jsem platila) a dostala jsem od soudu příkaz na vystěhování .Původní smlouva na nebytové prostory ale stále není ukončena.Jak mám jednat co se týče výpovědi z nebytových prostor?Mohu dát okamžitou výpověď?Navíc tyto nebytové prostory (když mě přestěhoval jinam)okamžitě pronajal jiné firmě(takže mi ani neumožnil je využívat).Takže na tyto nebytové prostory jsou dva nájemci i smlouvy ,včetně placení nájmu ze strany mé i druhé firmy. Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Jambalaya

To bych viděla na komzultaci s právníkem. Tady je jen spousta kecalů 🙂.